GTX 970 karta Cyberpunk 2077 için overclock yapmak

Azıcık overclock bilgimle bir şeyler denemeye çalıştım. Eğer mümkünse yardımcı olabilir misiniz? Oyuna hiç girmedim bu ayarlarda. Sizce bu ayarlar karta zarar verir mi? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 777370
Power limiti %120 yapmanız sadece hafif yükte fazla güç çekmesine sebep olacaktır. Onun zincir ayarını kapatıp %100 e veya %90 a getirmeyi deneyin. Temp limit 91 birazcık yüksek. GTX 970 için güvenlı sıcaklıklar 85-87 sularıdır biraz aşağı çekip yeteri kadar downclock sağlayabilirsiniz gerekirse. +37mV gayet iyidir hiçbir sorun yok. Memory clock timing de değiştirilip +800 e çıkarılabilir. Ancak memorye fazla voltaj vermeyin. Core clock başlangıç için biraz yüksek olmuş. Oyuna girerek 50 50 ekleyin ve yavaş yavaş artırın.

1607795564116.png

oyun içi böyle şu an yaptım 50 fps düşük ayar sabitledi inş götürür
oyun içi böyle yaptım eğer sıkıntı yaparsa core clock 190 180 çekicem
200de oyun kapandı ama 190 yapınca bi sıkıntı çıkmadı teşekkürler

Son düzenleme:
Hocam ben de overclock ile oynamaya çalıştım bir süre. Oyun beni çok kez atıyordu oyundan. Sürekli hata vermeye başlamıştı. Sonra overclock u kapatınca bu hataları almadığımı gördüm. Overclock hoş, fps'i arttırıyor. Ancak oyunda atma donma problemi yaşarsanız overclocku kapatıp girmeyi deneyin. Bu mesaj kenarda kalsın .İhtiyaç durumunda hatırlarsınız :D

Azıcık overclock bilgimle bir şeyler denemeye çalıştım. Eğer mümkünse yardımcı olabilir misiniz? Oyuna hiç girmedim bu ayarlarda. Sizce bu ayarlar karta zarar verir mi? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 777370

Bence hiç yapmayın veya az yapın çünkü bu karta zarar verebilir.

Eki Görüntüle 777370
  1. max core voltage+87 yaparsan daha iyi olur
  2. +150-200mhz arası filan yap
  3. +500 on memory clock
  4. temp 85c yap
  5. power limiti %110 yap
  6. fanı 70% yap veya %75

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı