GTX 970 mi GTX 780 Ti mı?

GTX9xx serisi Maxwell, GTX7xx serisinin komple Kepler idi galiba mimarisinin adı. Sadece GTX750 Tİ o seride Maxwell mimarisini kullanıyor. Tİ ise mimari ile alakası yok. Tİ biraz daha yükseltimiş hali yani kırpılarak yükeltilmiş. CUDA çekirdeği filan arttırılmış. Ama kesinlikle arada devasa bir fark yok.

Açıkçası ben çok kararsız kaldım pc toplamayı düşünüyordum ama bu 2 ekran kartı arasında kaldım. Ama sanırım 970 daha iyi.

Aralarındaki fark, fiyatına göre oldukça az. Ayrıca GTX 970'i O.C ederek GTX 780 Ti performansı, hatta üst düzey bir O.C ile daha fazla performans alabiliyorsunuz. Ayrıca GTX 970 daha güncel bir ekran kartı. Gelecek sürücülerde performans iyileştirmeleri alacak...
OC diyorsan 780 ti OC yaparsan 980 den daha güçlü olur.
780 ti oc de daha iyi

Bence bunun kararini gerçek hayat testlerine göre ver. Mesela BF4 fps lerini karşılaştır. Ama Youtube'dan video izleyerek kendi gözlerinle gör. Tabii işlemci gibi öteki bileşenleri de düşünerek yap bunu. Ancak devasa bir fark yaratmayacaktir işlemci.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı