GTX 970 nasıl Overclock edilmeli?

The Theseus

Hectopat
Yer
Nevşehir
Fotoğrafları eklemeye çalışacağım ama önce anlatmaya çalışayım. MSI Afterburner'i açıyorum, artı FurMark'ı da başlatıyorum. Power Limiti sona çekiyorum. Sıcaklık 2 derece oynuyor. Sonra yavaş yavaş Core'yi yükseltiyorum. +205'ten sonra hata veriyor tamam diyorum sınırı bu resetleyip tekrar başlatıyorum. Kaldığım yerden Memory'yi yavaş yavaş yükseltiyorum. O da +500'den sonra hata vermeye başlıyor. Sonra ayarlarını buldum düşüncesiyle 10 dakika öyle devam ediyorum. (+205 +500). Hiçbir sorun olmayıp stabil devam ediyor. Sonra oyuna giriyorum. Biraz sonra oyunda ışıklar, parlamalar vs. oluyor. Neden FurMark ve Kombustor'de sıkıntısız çalışan kart oyunda hata veriyor? Nasıl yapmalıyım OC ayarlarını ayarlarken? Teşekkür ediyorum şimdiden. PSU

Alttaki oyunda ayarları +150 +350'e kadar düşürmem gerekti o parlamalar pembe yuvarlak ışıkların olmaması için.

Dosya Ekleri

• sistem kaynaklari 1.jpeg
    sistem kaynaklari 1.jpeg
    411,4 KB · Görüntüleme: 51
  • sistem kaynaklari 2.jpeg
    sistem kaynaklari 2.jpeg
    229,1 KB · Görüntüleme: 52
  • sistem kaynaklari 3.jpeg
    sistem kaynaklari 3.jpeg
    280,9 KB · Görüntüleme: 45
  • sistem kaynaklari 4.jpeg
    sistem kaynaklari 4.jpeg
    235,8 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar daha belirleyici. Hem stres testinde hem oyunlarda problem yaşatmayan her programda stabil çalışan en yüksek değerde kullanın.

Hocam bu değerler stabilse kalsın. Daha fazlası için voltaj istiyor belli ki. Bence böyle kullanın.
Stabil ama insan %10 FPS artışını görünce %6’ya razı gelmiyor ister istemez 😇
Oyunlar daha belirleyici. Hem stres testinde hem oyunlarda problem yaşatmayan her programda stabil çalışan en yüksek değerde kullanın.
Oyunu pencere modunda açıp değerleri yavaş yavaş yükseltmek çözüm diyebilir miyiz Furmark’ı karıştırmadan?

Değil. Ayarı yapıp oyunu uzun süreli oynamalısın ve her oyun aynı değil. Mesela Witcher'da çökmez PUBG'de çöker.
Öyle de bir sıkıntı var Witcher’da stabil olan değer RDR2’de pembe parlamalar yapıyor. En çok RDR2’de sıkıntı oluyor. Her oyun için farklı OC ayarları kullanmaktansa en sıkıntısız ayarı bulmaya çalışayım. Biraz stresli bir iş ama umarım artışa değer. Teşekkürler tavsiyeleriniz için 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı