GTX 970 Oyunlarda Dalgalanma Sorunu

burakertan87

Hectopat
Daha fazla  
Gtx 970 aldım, monitör ve diğer pc bileşenlerim düşük.
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Öncelikle temel olarak 2 konuda fikrinize danışacağım bir monitör, 2 pc'nin diğer bileşenleri hakkında;
Soru 1; Monitör.
Ben geçen gün gigabayt g1 gaming gtx 970 aldım. (Bu arada alırken bu sitede daha önce acılmış olan konularıda çok okudum:), teşekkürler bu arada:)
Her neyse, ekran kartını aldım iyi güzel, oyunlarda iyi güzel performans aldım gerçekten ama şöyle bir sorun var, pc'nin diğer bişenleri biraz eski ve düşük ama buna rahmen yinede güzel performans aldım, mesela bf hardline'da 1400 çözünürlükte ve ayarlar ultra da ortalama 70-100 fps aldım, gayet güzeldi, vsync'yi açınca 60'da kalıyor gerci ama o da görüntüde pek birşey fark etmedi bence, neyse çözünürlüğün 1400'de kalmasını sebebi daha önce dediğim gibi diğer bileşenler biraz eski:) Monitör samsung syncmaster 932 nw ( 2008 yılında almıstım), daha sonra call of duty ghost'a girdim ve ekranda bir şey fark ettim. Ekranda dalgalanma oluyor, öyle dikkat etmeyince belli olmuyor ama işte oluyor, diğer oyunlarda da oluyor ancak ghost da daha fazla dalgalanma oluyor gibi geldi bana, şimdi hal böyle olunca bende büyük olasılıkla monitör eski bir model oldugu içindir diye düsünüyorum. Sizce de öyle midir? Öyle ise ben 2-3 hafta içinde yeni bir monitör alana kadar bunu böyle kullansam benim donanımıma zarar verebilir mi, özellikle ekran kartına?
Soru 2, pc nin diğer bileşenleri.
Pc'min diğer bişenleri başlıca sıralayacak olursam;
İşlemci : İntel Core i7 920 8 çekirden 2,67 ghz
Intel® Core™ i7-920 Processor (8M Cache, 2.66 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI) Teknik Belgeler

Anakart ; Asus sabertooth x58
SABERTOOTH X58 - Özellikler

Ram:
Ramlar iyi sanırım. 3 adet Corsair Vengeance 4GB 1600MHz DDR3 Ram.
Şimdi 2. soruya gelecek olursam, pc bileşenlerimin eski olması benim yeni gtx970 ekran kartıma bir zarar verebilir mi? Özellikle ana kartım için soruyorum, biraz eski bir model çünkü internetten baktıgımda hartık satışı yapılmıyor, özelliklerine baktığımda ekran kartını düzgün çalıştırması için yeterli ki zaten yeterli olmasa çalıştırmazdı ama işte yinede sormak istedim, uzun vadede ekran kartına bir zarar verebilir mi?

Bu arada monitör olarak da önümüzdeki ay şunu almayı düşünüyorum, sizce nasıl ?
Asus VX238H 23" 1ms (Analog+Dvi+HDMI) Full HD LED Monitör Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı