GTX 970 Oyunlarda donma, kasma

AhmetHmz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,

2 Gün önce bir sistem topladım ;
Gigabyte GTX 970
MSI B150 Gaming M3
Intel Core i5 6600
HyperX DDR4 16GB RAM (2133Mhz)

İlk olarak GTA V indirdim ve oynmaya başladım ama çoğu ayarlar yarımda iken bile oyun kasıyor, donuyor.
HDD biraz eski ama HDD sadece yavaşlatır diye düşünüyorum. Çözünürlük maksimum 1366 x 768 ve bende onu kullanıyorum bundan da kaynaklı olabilir sanırsam. Ekran kartı sıcaklığı en kasan anda bile 49-50 civarında ve tüm ayarlar ful iken bile aynı sıcaklık söz konusu. Garip olan şey ise ekran kartı kullanımı oyunda iken maksimum 50.
Ben bir anlam veremedim lütfen cidden anlayan birisi bana sorunun tam olarak ne olduğunu söylesin eğer gerçekten sorun o ise bir yerden borç alarak bile olsa gidip alacağım.

Ek olarak diğer sorunum ise:
GTX 970 Sistemde Donma

@Recep Baltaş Abi gözünün yağını yiyeyim bir akıl fikir ver delirmek üzereyim öyle böyle biriktirdiğim parayla sağlam bir sistem alayım dedim

Herkese merhaba,

2 Gün önce bir sistem topladım ;
Gigabyte GTX 970
MSI B150 Gaming M3
Intel Core i5 6600
HyperX DDR4 16GB RAM (2133Mhz)

İlk olarak GTA V indirdim ve oynmaya başladım ama çoğu ayarlar yarımda iken bile oyun kasıyor, donuyor.
HDD biraz eski ama HDD sadece yavaşlatır diye düşünüyorum. Çözünürlük maksimum 1366 x 768 ve bende onu kullanıyorum bundan da kaynaklı olabilir sanırsam. Ekran kartı sıcaklığı en kasan anda bile 49-50 civarında ve tüm ayarlar ful iken bile aynı sıcaklık söz konusu. Garip olan şey ise ekran kartı kullanımı oyunda iken maksimum 50.
Ben bir anlam veremedim lütfen cidden anlayan birisi bana sorunun tam olarak ne olduğunu söylesin eğer gerçekten sorun o ise bir yerden borç alarak bile olsa gidip alacağım.

Ek olarak diğer sorunum ise:
GTX 970 Sistemde Donma

@Recep Baltaş Abi gözünün yağını yiyeyim bir akıl fikir ver delirmek üzereyim öyle böyle biriktirdiğim parayla sağlam bir sistem alayım dedim
Darboğaz sorunu var sanırsam işlemcinin çekirdekleri çöp çıkmış garantiye gönder.

Ekran kartı ısınmıyordu.
Bilgisayar 30 dakika açık kaldığı zaman hemen donuyordu ama ekrandan kaynaklı olduğunu bundan dolayı anlamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı