GTX 970 Performans Düşüşü

BatuhanG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 5-6 ay önce sistemime GTX 970 aldım ve 3-4 aylık bir süreçte çok memnundum fakat şuan cidden verdiğim paraya acıyorum. Sorun şu ki en düşük grafiklere sahip bir oyunda bile inanilmaz derecede FPS kaybı yaşıyorum. İnternet bağlantımın kötü olması ve zaman sıkıntımın olması bilgisayarıma format atıp temizlememi engelliyor. Acaba zamanla böyle bir problem olmuş olabilir mi? Yoksa teknik bir sorun mu?
Sistem:
  • İntel i5 3570
  • 8GB RAM
  • Galax GTX970 EX OC Black edition
  • Güç Kaynağı: Corsair CX 750

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımda bir arıza olması zayıf ihtimal.
  • Windows 10'a geçin ve BIOS güncelleyin.
  • Sürücüleri donanım kimlikleri ile web sitelerinden güncelleyin.

Oynadığınız oyunlardan FPS örnekleri verebilir misiniz?

@JaroxJamaica Sürücüler ve BIOS güncel ve windows 10 kullanıyorum.
@Plyra CS:GO ilk zamanlarda full grafik 300-400 arası FPS alıyordum. Ancak şimdi en düşük grafiklerde bile 35-80 arası çok kötü bir durumda. Witcher 3 ise ilk zamanlarda full grafik 100-120 gayet akıcıydı ancak şimdi 30-40 FPS arası gidip geliyor. Muhtelemen format atınca geçicek ancak geçmezse ne yapıcağımı gerçekten bilmiyorum.

Aşırı FPS farkı var, donanımların doğru çalıştığına emin misiniz? Windows 10'u sıfırdan kurabilir misiniz?

Witcher 3'te full grafiklerde nasıl 100-120 fps alabiliyordunuz o kartla? GTX Titan X ile bile 60-70fps'lerde geziyor. Neyse cs:go ayarlarınızın ve oyuniçi videonuzun ekran görüntüsünü yollar mısınız?

@Plyra donanımsal olarak herşey yolunda. Hafta sonuna format atmayı planlıyorum aldığım sonuçları da buraya eklerim.
@Erşah ekran çözününrlüğüm 1280 x 1024 bence gayet normal bir sonuç. Cs:go da şuan için grafik ayarlarını değiştirmem hiçbir fark yaratmıyor yani oyunun ayarlarını full bile yapsam görsel bir fark oluyor ancak aldığım FPS de hiç değişme olmuyor (çözünürlüğü değiştirip denememe rağmen bile).
@Takeshi Kovacs içinde olduğum durum mu? FPS mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı