GTX 970 sıcaklık değerleri ne olmalı?

Meisterss

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarımı açtığımda ilk sıcaklık değeri 32-35 arası oluyor, 10-15 dakika kadar sonra hiçbir oyun açmayıp arkada steam, ses kartı driveri vb benzeri kücük uygulamalar açık oldugu zaman sıcaklık değerleri 50-60 civarına çıkıyor. Bundan fazla yükselmiyor maksimum 61-62 falan, daha sonra oyun açtığımda ise diablo, CS:GO gibi oyunlarda sıcaklık maksimum 69-70 oluyor. Full yüksekte oynadığım halde, sizce değerler uygun mudur bir sıkıntı var mıdır? Asus GTX 970 kullanıyorum, işlemcim 6600.

güncel

Sıcaklığı etkileyen faktörler vardır. Bulunduğunuz bölgenin sıcaklığı, kasa içi havalandırmanız, kartın o.c. edilip edilmediği gibi... Misal ben istanbuldayım. Kışın odamın ısısı yüzünden kasa iç sıcaklığı 25 dercelere kadar düşüyor. Öte yandan yazın ise 35 derecelere yükselen sıcaklık yüzünden kasa içi sıcaklık 40-50 derecelere ulaşıyor. GTX 970 için şu an değerleriniz normal. Ben kendi kartıma sağlam o.c. yaptığım için ısılar 78-80 lere kadar ulaşıyor. Dediğim gibi değerleriniz normal.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı