GTX 970 Sıcaklık Sorunu

Şu an piyasada olsa Cooler Master Nano Elmas Partiküllü termal macununu önerirdim. Gerçekten muhteşem kaliteli. Termal Macun soğutucu blok ile GPU arasındaki köprüdür. O köprü sağlıklı değilse soğutma etkisiz olur. Çok önemli termal macun kalitesi.
O zaman hangi markayı öneriyorsunuz? Çok fazla çeşit olduğundan hangisinin iyi veya kötü olduğunu bilmiyorum çünkü.

Hocam termal macun CPU ve GPU soğutmasında herşey diyebilirim. Fanların görevi sadece hava akımını oluşturmak, asıl soğutma görevi termal macunda... Yani bir anda olması biraz garip ama imkansız değil. Bence termal macunu çekince moraliniz yerine gelecektir 😊😊
Umarım, çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Bende Asus GTX 970 var. Geçenlerde CoolerMaster MasterGel Pro Termal Macun R2 termal macun yeniledim.

Ekran kartını parçalarını sökerken dikkat etmeniz gereken husus ekran kartını toplayabilmek. Nedeni ekran kartının solunda ve sağında 2 adet demir parça çıkaracaksınız. Birisi uzun birisi kısa olarak çıktı bende Asus olduğu içinde olabilir.

Ek olarak ekran kartının işlemcisinin etrafında eski macun vardı. Dikkat edin orada küçük aygıtlar var. Temizlerken zarar vermeyin. Çıkarması güç olduğundan zarar vereceğimi düşünüp ellemedim.

Ultra ayarlarda R6 sıcaklığınıda sizin için paylaştım. Fan kontrolü kapalı. Sürmeden önce de keşke ss alsaydım.
ultra.jpg

Bende Asus GTX 970 var. Geçenlerde CoolerMaster MasterGel Pro Termal Macun R2 termal macun yeniledim.

Ekran kartını parçalarını sökerken dikkat etmeniz gereken husus ekran kartını toplayabilmek. Nedeni ekran kartının solunda ve sağında 2 adet demir parça çıkaracaksınız. Birisi uzun birisi kısa olarak çıktı bende Asus olduğu içinde olabilir.

Ek olarak ekran kartının işlemcisinin etrafında eski macun vardı. Dikkat edin orada küçük aygıtlar var. Temizlerken zarar vermeyin. Çıkarması güç olduğundan zarar vereceğimi düşünüp ellemedim.

Ultra ayarlarda R6 sıcaklığınıda sizin için paylaştım. Fan kontrolü kapalı. Sürmeden önce de keşke ss alsaydım.
Eki Görüntüle 545476
Öncesinde aldığınız sıcaklık değerleri kaçtı? Ve sağolun bilgilendirmeleriniz için.

Hatırlayamadım ultrada oynamadığım için sürekli. Kayıtlara da baktım göremedim, yanlış bilgi vermemek için. Youtube vs. bir bakarsınız. Macun konusunda kafanıza takılan varsa Maker 11 W iletkenlik sunarken Pro verisyonu 8 W sunuyor. Arctic MX-4 hakkında bir bilgi yok diye biliyorum. Ben de araştırırken bulamamıştım. Ama herkes memnun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı