GTX 970 Sistem 600W PSU Yeterliliği

alperkayan34

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem toplayacağım ve özellikleri aşağıya yazıyorum:

aerocool gt-a black edition 80plus 600watt kasa
Corsair 240 gb ssd
asus rog sıtrıx nvidia geforce gtx 970
gskıll 8gb ram ddr3 2133 mhz
amd fx x8 8350 (i5 al demeyin daha düşük güç tüketiminden dolayı ben intel sevmiyorum :) )
msı 970a slı kraıt edition
wd 1 tb Scorpio Blue HardDisk

Arkadaşlar bu sisteme 80plus 600watt güç kaynağı yeter mi?

600w yetmez.

970 çalışmak için 500W istiyor. Yük altında bu değer yükselebilmekte. İşlemciniz ise pek ekonomik değil 125w istiyor çalışmak için.

E taktığınız diğer parçalarda az buçuk güç harcar. Hem owerclock yapmayacak mısınız? Ben olsam 700w alırdım.

Tamam Bana intelde Hem Video Render Konusunda Hemde Oyun Konusunda Başarılı Bir İşlemci Sölermisiniz

Bütçeye göre değişir. Bütçe belirtmemişsiniz. İşlemciye ayırdığınız bütçe ne kadar?

Tamam Bana intelde Hem Video Render Konusunda Hemde Oyun Konusunda Başarılı Bir İşlemci Sölermisiniz
i5 4460 ve H97 PC Mate olabilir.
600w yetmez.

970 çalışmak için 500W istiyor. Yük altında bu değer yükselebilmekte. İşlemciniz ise pek ekonomik değil 125w istiyor çalışmak için.

E taktığınız diğer parçalarda az buçuk güç harcar. Hem owerclock yapmayacak mısınız? Ben olsam 700w alırdım.

Bütçeye göre değişir. Bütçe belirtmemişsiniz. İşlemciye ayırdığınız bütçe ne kadar?
Troll. Nvidia GTX 970 takılı bir sistem 500W altı bir güç kaynağı takmayın diyor zaten GTX 970 maksimum 145W harcıyor. GeForce GTX 970 | Specifications | GeForce Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

Arkadaşlar bir sistem toplayacağım ve özellikleri aşağıya yazıyorum:

aerocool gt-a black edition 80plus 600watt kasa
Corsair 240 gb ssd
asus rog sıtrıx nvidia geforce gtx 970
gskıll 8gb ram ddr3 2133 mhz
amd fx x8 8350 (i5 al demeyin daha düşük güç tüketiminden dolayı ben intel sevmiyorum :) )
msı 970a slı kraıt edition
wd 1 tb Scorpio Blue HardDisk

Arkadaşlar bu sisteme 80plus 600watt güç kaynağı yeter mi?
SLİ düşünüyorsanız 750W bir güç kaynağı alın.

i5 4460 ve H97 PC Mate olabilir.

Troll. Nvidia GTX 970 takılı bir sistem 500W altı bir güç kaynağı takmayın diyor zaten GTX 970 maksimum 145W harcıyor. GeForce GTX 970 | Specifications | GeForce Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

SLİ düşünüyorsanız 750W bir güç kaynağı alın.

Edebinizi takınmanızı öneriyorum başkalarına troll demeden önce. Bak bakalım orada ne yazıyor Minimum System Power Requirement (W).

İnternette bir araştır. 600w a güvenip alan sonra sorun yaşayan çok insan var. Boşa yorum yapmam ben. 600w hem geleceğe yönelik bir psu değil. 600w ile nasıl owerclock yapacaksınız mesela?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı