GTX 970 Sistem Aniden Kilitlenme Sorunu

Gürcan58

Decapat
Merhaba, uzun zamandan beri uğrastigim bir sorunum var. Bilgisayarim zamani belli olmayan kitlenme sorunu yaşıyor, oyun oynarken veya internette gezinirken birden kitlenip kaliyor. Kasa calismaya devam ediyor fakat klavye ve mausenin enerjisi kesiliyor. Anakarttan suphelendigim icin servise yolladim, bugun aradim anakartin saglam oldugu, sadece musteri memnuniyeti adina USB 3.0 portunu degistirdiklerini soylediler ve hicbir sey anlamadim ve USB 3.0 portlarim calisir vaziyetteydi zaten. Sizce kitlenme sebebi 3.0 portu mudur? RAM'lerimi de gonderdim sorun olmadigini belirttiler. İsin icinden cikamadim.

Sistemim
  • i7700
  • 16 GB RAM
  • GTX 970
  • 2 adet SSD
  • 750W guc kaynagi
  • Anakartim ise Asus Rog Strix B250G
Yardim edebilirseniz cok sevinirim.

Benim de senin yaşadığın sorunun aynısı eski Core 2 Quad'lı PC'im de meydana geliyordu. Öncelikle güç kaynağının güvenilir bir markanın ürünü olduğuna, sertifikasının olmasına ve bunun yanında PSU ölçer cihazından güç kaynağına giden tüm kanallara sıkıntısız bir şekilde akım gittiğinden emin ol. Daha sonrasında HD Tune Pro, Harddisk Sentinel programlarıyla mevcut olan depolama aygıtlarının sağlık durumlarını gözden geçir. Ramlerini Memtest86 ile stres testine sokarak sistemsel olarak stabilizasyon değerlerini hatasız bir şekilde tamamladığından emin ol. Anakartındaki ram slotlarından biri sıkıntılı çalışıyor veya arızalı olabilir. Son ihtimal olarak da anakartının kendi resmi sayfası üzerinden çıkarılmış olan en güncel Bios versiyonunu yüklemeni şiddetle tavsiye ederim ki benim sorunumunu çözen yöntem buydu.

ramlerimi memtest ile testini sagladim 12 saat surdu ve hata bulmadi stres testlerindede sorun cikmadi anakarti garantiye yolladim onlarda usb 3.0 portunda sorun gormus degistirmisler ama bunun kitlenme ile ilgili olmasina pek ihtimal veremiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı