GTX 970 sistem CS:GO'da GTX 1080 Ti sistemden çok FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

DenizArda

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda arkadaşa ikinci el GTX 970'li bir sistem topladım. Onun CS'deki FPS'inin benden yüksek olduğunu gördüm.
Benim bilgisayar:
8700k.
2x8GB 3000MHz RAM.
GTX 1080 Ti.
960 EVO 250GB (CS buraya kurulu)

Arkadaşın bilgisayar:
Ryzen 5 3600.
2x8GB 3200MHz RAM.
GTX 970.
İntenso SATA SSD 240GB (CS buraya kurulu)

İkimizde de oyun içinde aynı ayarlar ve aynı çözünürlükle yaptığım testte o benden yüksek alıyor. Driver düşürmeyi denedim herhangi bir değişiklik olmadı. Sebebi nedir acaba? Yardımcı olabilir misiniz?

Not: Windows 11'e yükselttikten sonra FPS düştü, Windows 10'a tekrar dönüp temiz kurulum yapmama rağmen bir değişiklik olmadı.

Dosya Ekleri

• arkadaşın fur.jpeg
    arkadaşın fur.jpeg
    57,4 KB · Görüntüleme: 220
  • arkadaşın.jpeg
    arkadaşın.jpeg
    211,3 KB · Görüntüleme: 219
  • benim fur.jpeg
    benim fur.jpeg
    59,5 KB · Görüntüleme: 211
  • benim.jpeg
    benim.jpeg
    190,5 KB · Görüntüleme: 216
Merhaba, yakın zamanda arkadaşa ikinci el GTX 970'li bir sistem topladım. Onun CS'deki FPS'inin benden yüksek olduğunu gördüm.
Benim bilgisayar:
8700k.
2x8GB 3000MHz RAM.
GTX 1080 Ti.
960 EVO 250GB (CS buraya kurulu)

Arkadaşın bilgisayar:
Ryzen 5 3600.
2x8GB 3200MHz RAM.
GTX 970.
İntenso SATA SSD 240GB (CS buraya kurulu)

İkimizde de oyun içinde aynı ayarlar ve aynı çözünürlükle yaptığım testte o benden yüksek alıyor. Driver düşürmeyi denedim herhangi bir değişiklik olmadı. Sebebi nedir acaba? Yardımcı olabilir misiniz?

Not: Windows 11'e yükselttikten sonra FPS düştü, Windows 10'a tekrar dönüp temiz kurulum yapmama rağmen bir değişiklik olmadı.
İşlemciden olabilir (Emin değilim.).

İşlemciler arasında büyük bir fark yok. Üstelik ekran kartı çok daha iyi.

Ayarlardan V-Sync ayarını kapatırsan sorun düzelebilir. Eğer yine aynı ise driver güncelleyebilirsiniz. (driver güncelleyince çözülmez demeyin bazen olabiliyor.)

Bütün ayarlar aynı, fps_max 0'da.
Ayarlardan V-Sync ayarını kapatırsan sorun düzelebilir. Eğer yine aynı ise driver güncelleyebilirsiniz. (driver güncelleyince çözülmez demeyin bazen olabiliyor.)

V-Sync zaten hep kapalıydı. 497.09 driver denedim, 496.76 denedim. En son normal çalıştığını hatırladığım 471.96 denedim ancak hiçbir değişiklik olmadı.

Öncelikle bu görsellerdeki sonuçlar aynı senaryoda benzer aksiyon sahnelerinde mi alındı? Önemli olan parametre bu olmalı, 8700K hemen hemen 3600X ayarında bir işlemci hatta OC ile tekli çekirdek gücü 3700X'i bile geçebiliyor. Bellek frekansı da önemli bir rol oynuyor tabii, 2x8 3000 MHz yazmışsınız fakat gerçekten çift kanal konfigürasyonda 3000 MHz hızlarında mı çalışıyor? Bunların hepsi basitçe performansı doğrudan etkileyecek faktörler, analizlerinizi bir daha gözden geçirin derim.

Öncelikle bu görsellerdeki sonuçlar aynı senaryoda benzer aksiyon sahnelerinde mi alındı? Önemli olan parametre bu olmalı, 8700k hemen hemen 3600X ayarında bir işlemci hatta OC ile tekli çekirdek gücü 3700X'i bile geçebiliyor. Bellek frekansı da önemli bir rol oynuyor tabii, 2x8 3000 MHz yazmışsınız fakat gerçekten çift kanal konfigürasyonda 3000 MHz hızlarında mı çalışıyor? Bunların hepsi basitçe performansı doğrudan etkileyecek faktörler, analizlerinizi bir daha gözden geçirin derim.

Dust 2'de zararsız botlarla ct de durup mid kapıya bakarken aynı çözünürlük ve aynı ayarlar ile alındı. Tamamen aynı senaryo yani. Bunun yanında ölüm maçında da bariz 100FPS fark oluyor. İkimizde de RAM'ler çift kanal çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı