GTX 970 sistem düşük performans

Hayır, o sistem için RAM MHz yeterli, o bütçeyle aldığı hangi anakart olsa o MHz'lerde olacak o RAM, çünkü DDR 3 Max 1600MHz oluyor, asıl olması gereken bütçe çok kısıtlı ise 1600 MHz bir RAM daha almak, eğer bütçe bir tık idare ederse anakarttan ve işlemciden kurtulmak, ama RAM her türlü alınması şart, bir de! İşlemci ve RAM sağlam durumda gibi, onları satıp para açığını azaltabilirsin yeni parçalar için.

DDR3 ile XMP profili kullanarak 2200 MHz'e kadar çıkabilirsiniz. Arkadaşın bütçeye göre mümkünse DDR4'e geçmesi gerekiyor. Eğer bütçe yetmiyorsa da 1600 MHz'de kalmak zorunda tabii. Çok fazla değişken durum var. Hangi parçayı alacağı ikinci elde ne bulacağına ve bütçesine bağlı.

Bütçesi sıkıntı diyor. 4690k 1000 TL desek. Anakart 1150 pin intel 400 desek. Ram 300 desek. 1700 ile kurtuluyor. Sistem alsa ateş pahası dolar uçtu.

Bütçesi sıkıntı diyor. 4690k 1000 TL desek. Anakart 1150 pin Intel 400 desek. RAM 300 desek. 1700 ile kurtuluyor. Sistem alsa ateş pahası dolar uçtu.

Bunu göz önünde bulundurursak bu sisteme yapacağı yükseltme boş olur.
FX 8300 alsa kurtarmaz, performansı artar ama çok bir şey olmaz tekli çekirdek skoru ortada o ekran kartını beslemesi zor olur.
RAM 16 yapsa yine kurtarmaz işlemci çok geri kalır.

Bütçesi sıkıntı diyor. 4690k 1000 TL desek. Anakart 1150 pin Intel 400 desek. RAM 300 desek. 1700 ile kurtuluyor. Sistem alsa ateş pahası dolar uçtu.

O kadar değil reis ne yaptın 4690K 700 anakart işlemcide haklısın 1.4'e çıkıyor anca, ama zaten 1500 altı artık idare edecek bütçe oluyor anca, benim tavsiyem sene başına kadar bekle, maaş 4K olacak büyük ihimalle(asgari maaş) o zaman 1.4K gibi bir meblayı daha rahat bulursun, ama sene başına yakın al, çünkü her sene gibi zam güzel ama 1 kere yapılacak, enflasyonsa devamlı bir olgudur. O yüzden sona kaldıkça zorlanırsın.

anakartımı yenileyeyim diyorum ddr 4 yaparım hem veya işlemcimi orta seviye birşeyler alınmalı tuzlu olmaması kaydı ile 2 bin civarına oyun oynayarak zaman geçiriyorum zaten. : rust csgo vs

Geri
Yukarı