Çözüldü GTX 970 Sistem Görüntü Gelmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Closery

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Merhabalar,
Sistem topladım ürünler geldi. Montajını dikkatli ve sakin bir biçimde gerçekleştirdik ki daha önce çok montaj yaptım hani bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ama her şey bitti taktık HDMI ile görüntü gelmiyor. (Monitör ve kablo kesinlikle sağlam.)
VGA ile de yaptım görüntü gene gelmedi. Ekran kartını test etmek amacıyla görüntü kablosunu anakart'a da taktım. Sonuç gene aynı bir fark yok.

Şimdi sistem;
MSI Z170A Gaming M3
Corshair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 DRAM 2666MHz C16 Memory Kit - Red (CMK8GX4M1A2666C16R)
i5-6600K
MSI GTX970 4G
SSD ve HDD bağlı

Bu da ilgili çektiğim video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lütfen ya çok canımı sıktı böyle bir sorun.

Çözüm
Nasıl çözdünüz?

Merhaba hocam,
Birkaç mesaj önce belirtmiştim aslında; Dalgınlık ile 8 pinlik CPU güç bağlantısını takmamıştım :D Hayır işin komiği 2 kişi bakıyoruz bakıyoruz sorunu bulamıyoruz, sonra Sinerji'ye taşımıştım kasayı olduğu gibi orada da en az yarım saat beraber baktık adamla, CPU pinlerini kontrol ettik büyüteç ile falan sonra gözüme bir çarptı 8 pin bağlantı takılı değil :D hiç unutamıyorum bunu, iyi gülmüştük
İşlemci pinlerin birbirine değerse yani yamultursan vs. anakarta güç gitmez. İşlemciyi yakmamak için güç kesilir. RAM yüzünden olabilir. Ufakta olsa bir ihtimal daha geliyor aklıma. Sanırım televizyonunda birden fazla HDMI girişi var. Ya kumandasından başka bir HDMI kanalını seçmeyi dene ya da taktığın HDMI yuvasını değiştir. Yanlış seçmişte olabilirsin.

İşlemci pinlerin birbirine değerse yani yamultursan vs. anakarta güç gitmez. İşlemciyi yakmamak için güç kesilir. RAM yüzünden olabilir. Ufakta olsa bir ihtimal daha geliyor aklıma. Sanırım televizyonunda birden fazla HDMI girişi var. Ya kumandasından başka bir HDMI kanalını seçmeyi dene ya da taktığın HDMI yuvasını değiştir. Yanlış seçmişte olabilirsin.
Onu denedim dostum. TV zaten HDMI girişine bir şey takılı değilse seçmeme izin vermiyor boştaki HDMI girişlerini.
Tüm göstergeler RAM olduğunu söylüyor sanırım. Yarın parçaları temin ettiğim yere gideceğim kasa ile beraber en iyisi öyle olur sanırım orada test ederek alırım.
Cevabın için teşekkür ederim dostum. İşlemciyi bozmuş olma korkumdan beni uzaklaştırdığın için teşekkürler (y)

-- Düzenleme --

Sorun çözüldü. Cidden çok komik bir sorun bunun için dünya yol gittim fark ettiğimizde servis de bende gülme krizine girdik resmen şu şey için :D
İşlemcinin yanında ki güç girişine PSU'yu bağlamamışım :D Artık dalgınlığıma mı geldi nedir ama neyse ki hallettik :)

Herkese çok teşekkürler tekrardan ilgileri için.

1145966.jpg

Merhabalar,
Sistem topladım ürünler geldi. Montajını dikkatli ve sakin bir biçimde gerçekleştirdik ki daha önce çok montaj yaptım hani bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ama her şey bitti taktık HDMI ile görüntü gelmiyor. (Monitör ve kablo kesinlikle sağlam.)
VGA ile de yaptım görüntü gene gelmedi. Ekran kartını test etmek amacıyla görüntü kablosunu anakart'a da taktım. Sonuç gene aynı bir fark yok.

Şimdi sistem;
MSI Z170A Gaming M3
Corshair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 DRAM 2666MHz C16 Memory Kit - Red (CMK8GX4M1A2666C16R)
i5-6600K
MSI GTX970 4G
SSD ve HDD bağlı

Bu da ilgili çektiğim video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lütfen ya çok canımı sıktı böyle bir sorun.
Düşük bi işlemciyle deneyip görüntü alabilirsiniz, sonra bios güncellemesi yapın.

Nasıl çözdünüz?

Merhaba hocam,
Birkaç mesaj önce belirtmiştim aslında; Dalgınlık ile 8 pinlik CPU güç bağlantısını takmamıştım :D Hayır işin komiği 2 kişi bakıyoruz bakıyoruz sorunu bulamıyoruz, sonra Sinerji'ye taşımıştım kasayı olduğu gibi orada da en az yarım saat beraber baktık adamla, CPU pinlerini kontrol ettik büyüteç ile falan sonra gözüme bir çarptı 8 pin bağlantı takılı değil :D hiç unutamıyorum bunu, iyi gülmüştük

Çözüm

Geri
Yukarı