GTX 970 Sistem GTA 5'te FPS Düşmesi

mlhylmz81

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle sistem özelliklerim;

Asus maximus viii ranger Z170
İntel core i7 6700K
Gskill 8 GB 2400 Mhz RAM(4x2)
MSI GTX970 GAMING 4G
Thermaltake Sıvı soğutma
Corsair CX650 80+ Bronze
Samsung 850EVO 120 GB SSD
WD Caviar Blue 1TB HDD

Bu sistemle GTA 5'de haritaya bakarken aniden fps drop yiyorum. FPS 100'lerden 15'e düşüyor. Ayrıca oyun SSD'ye kurulu. Diğer sorunuma gelirsek dün gece ssd'de 2 gb yer kaldığını gördüm. Disk temizleme yaptım 3 gb yer oldu. Yatarken pc'yi kapattım, akşam eve gelince açtım 4.5 gb yer gözüküyor. 15 dk sonra tekrar baktığımda ise 4 gb yer gözüküyordu. (Sistem ve GTA 5 ssd'de kurulu. Ssd'deki tüm dosyalar 90 gb ediyor. Sizce sıkıntı nedir ve nasıl çözülür?

Win 8.1 Pro Uefi kullanıyorum.

GTA için bir tavisye vericem dene ve sonuçlarını buraya belirt.
Bilgisayarına reset at yani yeniden başlat de açılınca hiç bir program, tarayıcı filan açmadan GTA'ya gir 40 dakika filan oyna.
Bir de oynadığınız oyun ayarlarının görüntüsünü atın.

Oyun orjinal.Haritada drop yeme konusunu çözdüm V-sync açınca bir sıkıntı olmadı 2 saat oynadım 1 kere bile drop yemedim.Ancak bugün benim sistemi açtığımda ssd de 400Mb yer kaldığını gördüm tekrar disk temizleme yaptım 405 mb oldu demin baktım 750mb olmuş çok ilginç.Combofix deneyeceğim ama Win 8.1 de çalışmıyor diye biliyorum(Daha erken cevap verecektim ancak başlıkca caps lock açık olduğu için ban yedim).Sizce Win7 ultimate 64bit Uefi kursam sıkıntı düzelirmi?

Ayrıca bugün sistemi Kaspersky ile tarattım virüs bulamadı.

Oyun orjinal.Haritada drop yeme konusunu çözdüm V-sync açınca bir sıkıntı olmadı 2 saat oynadım 1 kere bile drop yemedim.Ancak bugün benim sistemi açtığımda ssd de 400Mb yer kaldığını gördüm tekrar disk temizleme yaptım 405 mb oldu demin baktım 750mb olmuş çok ilginç.Combofix deneyeceğim ama Win 8.1 de çalışmıyor diye biliyorum(Daha erken cevap verecektim ancak başlıkca caps lock açık olduğu için ban yedim).Sizce Win7 ultimate 64bit Uefi kursam sıkıntı düzelirmi?

Ayrıca bugün sistemi Kaspersky ile tarattım virüs bulamadı.
Hayır tabiki de Windows 7 Ultimate felan kurma. Windows 10'u kurmakta gecikmişsin bile.

Windows 10 u eski makinama kurmuştum ama pek beğenmedim ayrıca güvenlik açıklarıda var bunları nasıl kapatabiliriz?Normal bir antivirüs programı işe yararmı?

Bugün makinamı açtığımda ssd de 9.5 gb yer olduğunu gördüm.Sizce sıkıntı nedir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı