GTX 970 sistem kapanıp açılma sorunu

StrixGamer

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim ;
  • Msi z97 gaming 7 DDR3 Anakart
  • Msi Geforce Gtx 970 100 ME 4G 4GB GDDR5 Ekran Kartı
  • Zalman Z11 neo 700W Kasa(psu kasanın içinde gelen 80 plus sertifikalı zalmanın kendi güç kaynağı)
  • Zalman CNPS20LQ Sıvı Sogutma Sistemi
  • 120 gb kingston hyperx fury sdd
  • 1 tb WD Blue Sabit Disk
  • 2x4 Gskill 8GB RipjawsX DDR3 1600MHZ CL9 Dual Kit Ram
  • İntel 4790K 4.0 Ghz İşlemci

Sorunum kısaca bilgisayarımı gece kapattıktan sonra kasanın arkasında bulunan güç kaynağının anahtarını sıfır konuma getirip ve daha sonra da çoklu prizde ki anahtarı sıfır konuma getirip tamamıyla elektriği güvenli bir şekilde sonlandırıyorum. Durum böyle iken sabah önce çoklu priz anahtarını açıp sonra güç kaynağı anahtarını açtıktan sonra kasayı çalıştırıyorum ve kasa 1-3 saniye içinde elektrik kesilircesine kapanıyor tekrar açtığımda sorunsuz çalışıyor ve hiç bir şekilde kapanmıyor ve kasayı normal şekilde kapattığımda ise anahtarları kapatmadığım zaman kapatıp tekrar geri açtığımda sorunsuz açılıyor ve hiç bir şekilde kapanmıyor. Neden anahtarları kapatıp kasayı çalıştırınca böyle bir sorun oluyor ?

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce prizdeki anahtarı kapatmayı deneyin, muhtemelen bir sorun yok aynı şey bendede oluyor ZM700LX güç kaynağında.
O kasanın içindeki PSU LX değil hocam GLX. GLX serisi sorunlu. Büyük bir ihtimal PSU'dan.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim sorunu düzelttim sorun güç kaynağında değilmiş, kasanın içinde gelen güç kablosunda imiş bu arada sistemimdeki güç kaynağı zalman ZM700LX sorunsuz çalışmakta.
psu.JPG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı