GTX 970 sistem nasıldır?

Berk.Esat.TR

Hectopat
Daha fazla  
Beyler 2 3 hafta uğraşlarımdan sonra bu sistemi topladım. Size de sordum tabi.
i5 6400 işlemci
Msi z170a pro anakart
GTX970 Msi ekran kartı
Gskill Ripjawsv 8GB DR4 single RAM
Kingston 240GB SSD(HDD sonradan eklicem.)
Bu sistemi bakkal abiye verdim. Başladı bu ekran kartı fazla iyi, darboğaz yapar, işlemci berbat dedi AMD FX 8350 önerdi sordum DX12 çıkcak skylake yeni dedim; nesil nesil çıkarıyorlar düzeltemiyorlar bu işlemci daha iyi felan dedi. Technopat'tan topladım dedim; onlar 3 monitörlüdür,
freaktir (çılgın demek neden ingilizce dediyse artık:)) onlara güvenme dedi.
Anakart pahalı dedi AM3 falan anakart önerdi. Abi işlemciyi değiştiririm dedim olmaz olmaz!! diye atarlandı, ekran kartını GTX960 yaptı(aslında bütçem 3600 civarı olduğu için bende yapmayı düşünmüştüm) neyse bu adam sizce bakkal çakkal mı yoksa haklı mı?(Technopat'a dedikleri hariç) neyse cevaplarınızı bekliyorum... Teşekkürler...

Yani buna siz bile inanmayıp buraya yazmışsınız. i5 6400'ün GTX 970'i besleyemeyeceğini söylemesi en komik durum. [emoji1]

Adı üstünde, bakkal amca :). O ekran kartına o işlemci darboğaz yapmaz. Z170A ise o işlemciye çok yüksek ve gereksiz kalmış. 3600TL bütçeniz varsa aşağıdaki gibi bir sistem oluşturabilirsiniz:
İ5 6600
MSI H170A Gaming Pro
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Black
Evga SSC GTX970
Kingston KNG HYPERX FURY 8GB D4 2400MHz
AeroCool V3X Advance 600W
Sandisk 240GB V300
WD 1TB Black 7200RPM

i5 6400'ün GTX 970'i besleyemeyeceğini söylediğini duyunca gülmeye başladım, bir de üstüne FX 8350 önerince sandalyeden düştüm :D Arkadaşların da dediği gibi, adı üstünde bakkal amca. Daha fazla ona danışmamanızı öneririm, sizi yanlış bilgilerle doldurmasın. Bu arada sisteminiz gayet iyi fakat overclock ile uğraşmayacaksanız H serisi bir anakart yeterli olur :)

Eh bakkal amcamız sizi kandırmaya çalışmış anlaşılan siz bile inanmadığınıza göre iyi oynayamamış :).

Bizim buradaki bilgisayarcılarda aynı cevabı verdiğinden beri aynı sokakdan geçmemeye çalışyorum :D.

i5 6400'ün GTX 970'i besleyemeyeceğini söylediğini duyunca gülmeye başladım, bir de üstüne FX 8350 önerince sandalyeden düştüm :D Arkadaşların da dediği gibi, adı üstünde bakkal amca. Daha fazla ona danışmamanızı öneririm, sizi yanlış bilgilerle doldurmasın. Bu arada sisteminiz gayet iyi fakat overclock ile uğraşmayacaksanız H serisi bir anakart yeterli olur :)
Cevap veremedim cezalıydım da. H serisini ben de düşündüm ama vatana gittiğimde ordaki adam ram bulamazsın demişti ben de z170a pro anakartında karar kıldım. 300-400tl civarı bir fiyatı var.
Bu arada ben 1 sene sonra üniversitede mimarlık okuyacağım ve 3dmax gibi modelleme render işlerim var. Sonradan işlemci, ram vs. vs. değiştiririm diye düşündüm ve bu anakartta karar kıldım. Ne yapmalıyım bileşenlerle ilgili acaba, bütçe yetmezse gtx960 olur ama gönlüm gtx970 den yana ne yapmalıyım. Bütçem monitör hariç 3300-3400 arası. Teşekkürler...

Adı üstünde, bakkal amca. Doğru bilgi için bizden destek alınız.
Siz nasıl bir sistem önerirsiniz? Bütçem 3400tl. Teşekkürler...

Adı üstünde, bakkal amca :). O ekran kartına o işlemci darboğaz yapmaz. Z170A ise o işlemciye çok yüksek ve gereksiz kalmış. 3600TL bütçeniz varsa aşağıdaki gibi bir sistem oluşturabilirsiniz:
İ5 6600
MSI H170A Gaming Pro
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Black
Evga SSC GTX970
Kingston KNG HYPERX FURY 8GB D4 2400MHz
AeroCool V3X Advance 600W
Sandisk 240GB V300
WD 1TB Black 7200RPM
Topladığınız sistem için daha doğru olacaktır.
Berk.Esat.TR

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı