GTX 970 Sistem Oyun Oynarken "no signal" Hatası

mrkndmr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sevgili Technopat ailesi. Ben yaklaşık 2 hafta önce bir PC topladım. Tabi sizlerin desteği sayesinde bunu kendi başıma yapabildim ve bunun için minnettarım bu siteye. Ancak bir problemim var. İlk günden beri oyun oynarken, genelde ilk oyunda değil ikinci oyunda falan oluyor, birden monitör görüntüsü gidiyor ve "no signal" yazıyor. Bu esnada PC çalışmaya devam ediyor ve oyun sesleri kesik kesik geliyor. Ancak power tuşundan kapatıyorum ve yeniden açıyorum sorun ortadan kalkıyor. Tabi birkaç oyun sonra tekrar aynı şeyi yaşıyorum. Bunun için RAM ve ekran kartını yerinden çıkarıp tekrar taktım belki tam oturmamıştır diye ama sorun devam etti. Daha sonra sürücüleri güncelledim bir şey değişmedi. Funmark ve AİDA64 ile hem ekran kartına hem de anakarta testler yaptım bir problem çıkmadı. Hatta ekran kartı en fazla 67 derece, işlemci en fazla 51 derece sıcaklığa yükseldi. Kasanın havalandırması gayet iyi ve tüm fanlar düzgün çalışıyor. Ama sonuç olarak sorunum hala devam ediyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir bana bir fikir verin lütfen. Sistem özellikleri şöyle:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 pro
Anakart: Asus Z170-A Intel Z170 3400MHz(OC) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
İşlemci: Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Ekran Kartı: Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12
İşlemci Soğutucu: SilverStone Tundra TD03-E
Ram: KINGSTON 8 GB HYPERX SAVAGE DDR4 2800MHz CL 14 RAM (HX428C14SB8)
SSD: Samsung 850 EVO 250 GB SSD Disk 540/520
Kasa: Dark N10 USB 3.0 5 Fanlı Pencereli Bilgisayar Kasası
PSU: High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı
Monitör: BenQ RL2240HE 21.5" 1Ms Gaming Led Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihen temiz kurulumla Windows 10'a yükseltme yapın. Sorun devam ederse yardımcı oluruz. Skylake ile Windows 10 daha uyumlu ve daha güncel.

Merhabalar tekrardan. Konuyu hortlatmış gibi olucam kusura bakmayın. Ben aylardır bu sorunu yazılımsal olarak çözmeye çalıştım. Çok uğraşacak vaktim de olmadı işimin yoğunluğundan dolayı ama format attım, Windows10 yükledim, tüm driverları güncelledim. Ancak problem hala devam ediyor. Kafayı yeme noktasındayım artık. Bir sürü para harcayıp pc topladım ama doğru düzgün oyun oynayamıyorum. Lütfen bana yardım edin Technopat Ailesi :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı