No Signal Hatası

DozzaWores

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçen gün bilgisayarı açtığımda kasa gayet düzgün bir şekilde çalışıyordu fakat monitörde "NO SIGNAL" yazısını gördüm. Yaklaşık 2 saat kasayı kurcaladım, birazcık üstünün tozunu falan aldım ve hiçbir hata almadan Windows açıldı ve ekrana görüntü gelmişti:). Ancak bugün tekrardan bu hatayı aldım ve geçen gün yaptıklarımın aynısını yaptım ama olmadı. Ekran kartını çıkarıp tekrar takmak gibi bir düşünce geldi aklıma fakat bu işleri pek bilmediğimden dolayı dokunmak istemedim. Ekran kartının nasıl çıkarılacağı hakkında 1-2 videoda izledim fakat kullandıkları anakartlar benimkinden değişik olduğu için birşey anlayamadım (Bunun hakkında Öğretici-Tutorial videolar atabilirseniz sevinirim aşağıda anakart modelim yazıyor.) Daha sonra monitörde sorun olabileceği aklıma geldi ve laptopumu bağladığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Kasayı TV'ye taktığımda ekranda sinyal yine yoktu. Kasanın power tuşuna bastığımda ekran kartının MSI logosu beyaz ışık olarak yanıyordu. Yani monitörünmü bozuk olduğunu ekran kartınınmı bozuk olduğunu anlayamadım. Bu konu hakkında bana yardım edebilirseniz sizlere minettar olurum.

Sistem Özelliklerim ve Monitörüm:
Anakart: MSI 970A-G43
İşlemci: FX 6300
Ekran Kartı: MSI GTX 960
RAM: Corsair 4x2 1600
Monitör: ViewSonic VA2246-LED 21.5

Acaba bir bakkala mı baktırayım?

Ekran kartının MSI logosu beyaz ışık yanıyor ama biraz farklı açılardan bakınca ve de biraz daha yaklaşınca iç tarafta bir kırmızı ışık varmış gibi gözüküyor. Aynı ekran kartı modeline sahip olanlar bu konu hakkında beni bilgilendirebilir mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı