GTX 970 sistem oyun oynarken reset atma

FurkanKüçük

Kilopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Mechanical Engineer
Selamlar, Aralık 2015 yılından bu yana kullanmış olduğum sistemimde PUBG oyununu oynarken sistem kendisini resetliyor mavi ekran hatası almıyorum fakat reset tuşuna basılmış gibi siyah ekran geliyor. Ardından bilgisayar yeniden başlıyor. Açıldığında CPU ve GPU Temp programlarını açtığımda CPU Max 52 derece ve GPU Max 59 derece görüyorum. Kasa içi hava sirkülasyonu sıkıntı olabileceğinden kasa kapağını söküp kullanmaya başladım. Aynı zamanda ekran kartı borularını da tutup baktığımda boruların çok sıcak olduğunu hissediyorum ama sıcaklık değeri 59C gözüküyor. Başka oyunlarda bu problemi yaşamıyorum güç kaynağından kaynaklı olabilir mi? Kullanmış olduğum sistem aşağıdadır:
İntel i5 6600k Skylake
MSI GTX 970 4G
MSI Z170A Gaming Pro
Kingston 8GB (2x4GB) 2666mhz HyperX FURY DDR4
Cooler Master HYPER 412
Corsair SPEC-02 80 Plus 650W (VS650)
ViewSonic VX2452mh, 24" Full HD 2 MS

yardımlarınızı bekliyorum...

yardımcı olurmusunuz lütfen

Aynı sistem bende de var 2015 sonlarinda toplamıştım sadece anakart msi h170 gaming m3 diğer bilesenler birebir aynı bende birkaç yerde okudum vs650 psu dan kaynakli olduğunu söylüyorlar ama emin değilim bendeki sorun devam ediyor (psu dan konanstor sesi geliyor) bazı oyunlarda belirsiz sürelerde sistem kendini kapatıp açıyor herhangi bir mavi ekran uyarı vs. Yok herhangi bir fikri olan var mı?
Sorun psu’dan kaynaklanıyormuş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı