GTX 970 sistem RDR 2 açar mı?

Arkadaşım öncelikli amacın işlemciyi biraz yükseltmek olsun. RAM'ini ilk etapta 8GB al yetecektir. Daha sonra rahatlıkla yükseltebilirsin.

Açmaz diyenlere de bakma.

Haklısın kardeşim.

CPU ve RAM oyun performansına etki etmiyor zaten 🤣

Orada ne yazıyor önce bi' düzgün okuyun sonra belki etrafınızdakilere ahkam kesebilirsiniz.

Eğer RAM'i en azından 16 yaparsanız çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 8x2 RAM kullanılmış, dual channel olmasından dolayı FPS biraz daha yüksek.
1050 Ti ile GTX 970 arasında ahım şahım fark yok, hatta 970 biraz daha güçlü bir kart.
Zaten RDR 2 gibi bir oyunda 30 FPS+ alıyorsanız akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz demektir.
Ozaman +8 daha ram alırım.
Hangi işlemciyi önerirsiniz fiyat çok yüksek olmaması şartıyla.

Arkadaşım öncelikli amacın işlemciyi biraz yükseltmek olsun. RAM'ini ilk etapta 8 GB al yetecektir. Daha sonra rahatlıkla yükseltebilirsin.

Açmaz diyenlere de bakma.

Orada ne yazıyor önce bi' düzgün okuyun sonra belki etrafınızdakilere ahkam kesebilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla ahkâm kesilmeyecek biri değilsiniz :)

Ryzen 3 1200 ile belki 8 FPS alabilir ama ilk önce 8 GB RAM ile oyuna girebilmesi gerek🤣

@Sinan Polat12121212 Eğer bütçeniz var ise işlemcinizi Ryzen 5 1600 AF ile değiştirebilirseniz daha iyi olur. 8x2 RAM şu anda şart gibi bir şey, çünkü 1080P orta ayarlarda bile 9 GB RAM kullanımını görebiliyorsunuz.
Muhtemelen 1080p gibi birşey açmam mümkün olmayacak çünkü monitör 1024x768
Bu arada sanırım görmediniz parçaları henüz almadım sadece elimdeki PC'yi güçlendireceğim. Şu an i3-4170 var ondan işlemciyi yükseltmem kesin daha iyi ama çok pahalı olmayan Ryzen bir işlemci arıyorum çünkü Intel biraz pahalı.

Gördüğüm kadarıyla ahkâm kesilmeyecek biri değilsiniz :)

Ryzen 3 1200 ile belki 8 FPS alabilir ama ilk önce 8 GB RAM ile oyuna girebilmesi gerek🤣

Daha önce bu oyunu oynadınız mı çok merak ettim doğrusu?
Zira, oradan buradan duyduğunuz "en az 16 cigolayt rem lazım" safsatalarına inanıp bunları yazdığınız belli.
8GB RAM ile oyuna "girilmiyor" ise ben nasıl oynuyorum 8GB RAM + GTX 960 ile 1080p'de?
İşlemci ve RAM olarak aynı, ekran kartı olarak da benzer bir sisteme sahip olan şu arkadaş dualarla çalıştırıyor herhalde? Hemde "Ultra-Wide" olarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Muhtemelen 1080p gibi birşey açmam mümkün olmayacak çünkü monitör 1024x768
Bu arada sanırım görmediniz parçaları henüz almadım sadece elimdeki PC'yi güçlendireceğim. Şu an i3-4170 var ondan işlemciyi yükseltmem kesin daha iyi ama çok pahalı olmayan Ryzen bir işlemci arıyorum çünkü Intel biraz pahalı.
ama şuan hangi ekran kartını almam gerektiğini bilmiyorum.
Zira, oradan buradan duyduğunuz "en az 16 cigolayt RAM lazım" safsatalarına inanıp bunları yazdığınız belli.
8 GB RAM ile oyuna "girilmiyor" ise ben nasıl oynuyorum 8 GB RAM + GTX 960 ile 1080P'de?
İşlemci ve RAM olarak aynı, ekran kartı olarak da benzer bir sisteme sahip olan şu arkadaş dualarla çalıştırıyor herhalde? Hemde "Ultra-wide" olarak.

Oynanmayacak gibi durmuyor ama illa gerekiyorsa para biriktirip daha sonradan 8 GB RAM yükseltebilirim diye düşünüyorum. Bana fiyat performans çok pahalı olmayan bir işlemci önerebilir misiniz?

Zira, oradan buradan duyduğunuz "en az 16 cigolayt RAM lazım" safsatalarına inanıp bunları yazdığınız belli.
8 GB RAM ile oyuna "girilmiyor" ise ben nasıl oynuyorum 8 GB RAM + GTX 960 ile 1080P'de?
İşlemci ve RAM olarak aynı, ekran kartı olarak da benzer bir sisteme sahip olan şu arkadaş dualarla çalıştırıyor herhalde? Hemde "Ultra-wide" olarak.

Oyun ben de yüklü, keskinleştirmeler, su ve gölge detayları en düşük, diğer detaylar Ultra'da 1080P çözünürlükte ortalama 70 FPS alıyor olup, 15 GB'ye yakın RAM kullanımı oluyor.

8 GB ile oyuna girmeye çalıştığım da, oyun yüklendikten sonra RAM yetersizliğinden çöküyordu.

Oyun ben de yüklü, keskinleştirmeler, su ve gölge detayları en düşük, diğer detaylar Ultra'da 1080P çözünürlükte ortalama 70 FPS alıyor olup, 15 GB'ye yakın RAM kullanımı oluyor.

8 GB ile oyuna girmeye çalıştığım da, oyun yüklendikten sonra RAM yetersizliğinden çöküyordu.

Heyyo sen Ultra detay demişsin ben düşük detay diyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı