GTX 970 sistem Windows 7 üstü işletim sistemi kurulamama sorunu

CemKorkmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar,

Bugün RAM'lerimi de 2x4'ten 4x4'e değiştirerek donanımsal her şeyi denemiş oldum lakin bilgisayarım Windows 8, 8.1 ve 10 sürümlerinde sorun çıkartırken Windows 7'de pürüzsüz çalışıyor.

Sorun şu, işletim sistemi kuruluyor lakin bilgisayarı kapattıktan sonra açtığımda başlatma ekranında (noktaların döndüğü ekran) noktalar donuyor ve istersem 10 kere yeniden başlatayım düzelmiyor. Windows 10 için de aynı sorun geçerli lakin bir kaç kere yeniden başlatınca otomatik başlatma onarma ekranından herhangi bir seçeneği seçerek başlatırsam sorunsuz açılıyor sistem.

Donanımlarım:
Asus GTX970 Strix
Intel i5- 4690k
Asus z97-Pro Gamer
4x4 1866 MHz RAM
120 GB OCZ SSD
1 TB WD HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cevap veremedim kusura bakmayın, günlerdir uğraşıyorum. Diskleri kontrol ettim sıkıntı yok, RAM'ler de bire bir aynı. @Recep Baltaş hocamın Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır burada paylaştığı videodan sadece sürücüler vb. değil bütün seçenekleri denedim. Bilgisayar Windows 10 işletim sisteminde sadece ve sadece güvenli modla sıkıntısız açılıyor. Clean boot vb. şekilde açılması için yine 5'ten fazla zorla yeniden başlatmam gerekiyor. Bilgisayarın olay görüntüleyicisinden kayıtları atacağım az sonra.
sfc /scannow'ın sonucu:

"C:\WINDOWS\system32>sfc /scannow
Beginning system scan. This process will take some time.
Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.
Windows Resource Protection did not find any integrity violations."

Hatalar burada. DistributedCOM diye bir hata çok açık var. ( Eğer gerekli bir bilgiyse; Windows orijinal ve 8.1'den yükseltme)

chkdsk komutunun sonucu:
"Windows has scanned the file system and found no problems.
No further action is required."

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı