GTX 970 sistem yükseltme

CW aslında modele göre değişen bir şey ve 3.5 GB sorunu ise 1080P'de bir sorun yaratmıyor aslında fakat mümkünse ve 2. elde temiz bulabiliyorsa tabii RX 580 de olabilir.
2. el piyasası çok tuhaf 1000TL'ye 970 bulabilirken aynı fiyata 1050ti'de bulabiliyorsun, eğer ürün çok satıyorsa çok pahalı oluyor; 2. el piyasası hem bu yüzden hem de rx580'in daha pahalı olmasından dolayı bütçemi aşıyor. RX570 daha çok mantıklı geliyor aslında.

2. el piyasası çok tuhaf 1000TL'ye 970 bulabilirken aynı fiyata 1050ti'de bulabiliyorsun, eğer ürün çok satıyorsa çok pahalı oluyor; 2. el piyasası hem bu yüzden hem de rx580'in daha pahalı olmasından dolayı bütçemi aşıyor. RX570 daha çok mantıklı geliyor aslında.
GTX 970 alın o zaman. 570'den daha iyi performans verecektir. Pişman olmazsınız. Ama eğer arkadaşın dediği gibi 1080p ayarlarda oynayacaksanız.

Benimde diğer sistemimde kullandığım işlemci X4 860K yani sizin işlemci ile performansları hemen hemen aynı. Size tavsiyem benimde bu işlemci ile kullandığım RX 560 almanızdır. RX 560 ekran kartından fazlası darboğaz yapacaktır. Birde işlemci soğutucusu alıp işlemciye OC yapmanızı tavsiye ederim.

Benimde diğer sistemimde kullandığım işlemci X4 860K yani sizin işlemci ile performansları hemen hemen aynı. Size tavsiyem benimde bu işlemci ile kullandığım RX 560 almanızdır. RX 560 ekran kartından fazlası darboğaz yapacaktır. Birde işlemci soğutucusu alıp işlemciye OC yapmanızı tavsiye ederim.
AMD'nin son çıkan yazılımlarında APU'lara OC kapatıldı. Eskiden yapabiliyordum şimdi yapamıyorum.
Bu arada gerçekten de dediğin gibiyse GTX 960 alırım.

AMD'nin son çıkan yazılımlarında APU'lara OC kapatıldı. Eskiden yapabiliyordum şimdi yapamıyorum.
Bu arada gerçekten de dediğin gibiyse GTX 960 alırım.
İşlemciye OC işlemini BIOS üzerinden yapabilirsiniz. Evet maalesef dediğim gibi. Zamanında idare eden işlemciler olsa da artık günümüzde yeterli gelmiyor. Artık hangi ekran kartını tercih edeceğiniz size kalmış ama dediğim gibi sınır olarak RX 560 ekran kartını baz alabilirsiniz. Sonrası ciddi darboğaza sebep olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı