GTX 970 sistemde oyun oynarken ekran tek renk olup kapanıyor kasa çalışıyor

zJueX

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, başlıkta gördüğünüz üzere bir sorun var. Oyun oynarken monitör tek renk olup kapanıyor kasa ve diğer her şey çalışır durumda arkadaşlarımla Discord üzerinden konuşurken veya arkada şarkı dinleyip oyun oynuyorsam ses hala geliyor monitör geri geldiğinde hangi oyundaysam donuyor, yanıt vermiyor ya da crash veriyor. Ekran kartına yük binmediği halde 65 derece sabit oluyor. Driver sil yükle yaptım diğer her şeyi denedim (ekran kartı macun yenileme kablo yenileme gibi şeyleri denemedim yazılımsal olanları denedim). Kasayı açıp bir kontrol edeyim dedim ekran kartı sıcak fakat fanlar çalışıyor hiçbir sorun yok yavaşta değildi.

Ekran kartım: NVIDIA GeForce GTX 970.
Termal macundan olabilir diye şüpheleniyorum ama bilemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Monitörün tek renk olması ekran kartı ile alakalı, boşta 65 dereceyse yük içinde en az 80 90 oluyordur. Sorun ekran kartında gibi, oyunda kaç derece oluyor?

Şu an LoL'deyim efendim, 60-58 oldu kapanmadı. Fakat Roblox oynadığımda kapanıyor çok saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan temizliği ve termal macun yenileme yapın. Ben bu termal macunu öneririm.

Fan temizliği ve termal macun yenileme yapın. Ben bu termal macunu öneririm.
O zaman çözümü bulduk diyebilirim. Sorun fan ve termal macundan kaynaklı olduğu kesinlendi, yazılımsal sorun olmadığını deneyerek bulmuştum. Yardımınız için teşekkür ederim önerdiğiniz macunu alacağım en yakın zamanda baştan aşağı temizlik yapıp bu hatadan kurtulacağım. Aynı hatayla karşılaşan arkadaşlar araştırdığım gibi %80'i donanımsal çıkıyor. Taktığınız kabloları ramleri tekrardan inceleyin sağlamlığını, macun yeniliği ve fan temizliğini yapın/inceleyin.

@InternetciMen Efendim kusura bakmayın hem konuyu hortlatıyorum, artık kapanmıyordu taa ki bugüne kadar Rocket League'nin diğer maplerinde sorun yaşamadım ama bir tane mapi görünce monitör kapanıyordu sanki renkten dolayı gibiydi. Kısacası sorun hala devam ediyor bunun hakkında bir çözümün var mı kusura bakmayın tekrar.

Son düzenleme:
O zaman çözümü bulduk diyebilirim. Sorun fan ve termal macundan kaynaklı olduğu kesinlendi, yazılımsal sorun olmadığını deneyerek bulmuştum. Yardımınız için teşekkür ederim önerdiğiniz macunu alacağım en yakın zamanda baştan aşağı temizlik yapıp bu hatadan kurtulacağım. Aynı hatayla karşılaşan arkadaşlar araştırdığım gibi %80'i donanımsal çıkıyor. Taktığınız kabloları RAM'leri tekrardan inceleyin sağlamlığını, macun yeniliği ve fan temizliğini yapın/inceleyin.

@InternetciMen efendim kusura bakmayın hem konuyu hortlatıyorum, artık kapanmıyordu TAA ki bugüne kadar Rocket League'nin diğer maplerinde sorun yaşamadım ama bir tane mapi görünce monitör kapanıyordu sanki renkten dolayı gibiydi. Kısacası sorun hala devam ediyor bunun hakkında bir çözümün var mı kusura bakmayın tekrar.

Ekran kartının sorun yaratmadığından emin değildik, ekran kartı ısındığından dolayı önceden hasar almış olabilir. Çökmeyen ve çöken map içinde GPU kullanımını atar mısınız?
@Yener K. hocam da bakabilir.

Ekran kartının sorun yaratmadığından emin değildik, ekran kartı ısındığından dolayı önceden hasar almış olabilir. Çökmeyen ve çöken map içinde GPU kullanımını atar mısınız?
@Yener K. hocam da bakabilir.
Hemen yapıp atayım.

@InternetciMen
Adsız.png
Ad2sız.png

Efendim, alttaki mapte crash veriyordu denedim vermedi kullanım da yukarıda gördüğünüz gibi.

Oynarken aniden kendi kafasına göre veriyor desem yalan olur, ilk defa gir çık yapsam bile crash vermişti o mapta art arda. Oyuna giriyorum girdiğimde atıyor tekrar giriyorum bir hareket edip yine ekran gidip atıyordu.

Son düzenleme:
Hemen yapıp atayım.

@InternetciMen
Eki Görüntüle 1457633Eki Görüntüle 1457631
Efendim, alttaki haritada crash veriyordu denedim vermedi kullanım da yukarıda gördüğünüz gibi.

Oynarken aniden kendi kafasına göre veriyor desem yalan olur, ilk defa gir çık yapsam bile crash vermişti o mapta art arda. Oyuna giriyorum girdiğimde atıyor tekrar giriyorum bir hareket edip yine ekran gidip atıyordu.

Aynı zamanda CPU kullanımını da gösterin, darboğaz var bu arada. İşlemci ekran kartına yetmiyor. Crash verince ne yazıyor?

Geri
Yukarı