GTX 970 Sistemi Yükseltmeye gerek var mı?

naber0123

Hectopat
Daha fazla  
  • Ekran kartı: Evga GTX 970
  • Anakart: Asus H97N-E
  • işlemci: i5 4460
Bana senin anakartın eski değişmesi lazım ve o ekran kartı işlemcine yetmez dediler. Ekran kartı ısısı büyük oyunlarda 70-80 dereceye çıkıyor. Adam dayanmaz dedi bende kuşkulandım acaba ekran kartı ve kasayı alıp daha üst model anakart ve işlemcimi alsam? Yoksa elimdekiler yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakkallar yine iş başında. İnan bana kardeşim sisteminin her parçası uyumlu ve stabil çalışır. İşlemci derecesi oyunlarda oraya kadar gelebilir. Kesinlikle sana daha kötü bir anakart bile takabilir. Gelme bu ayaklara.

Yanlış bilgilendirmeyelim. Hiçbir oyunda darboğaz yapmaz. Bkz.
Yanlış bilgilendirme yok. GTA V gibi open world oyunlarda darboğaz oluşabilir.
1506982810559.png
Değerler biraz küçük ama okunuyor. GPU kullanımı %70 olarak gözüküyor.

Anakartın performansa ne kadar etkisi var ki sistem yenilemek için sebep olsun. Eskiden anakartın üstlendiği işleri günümüzde işlemciler üstleniyor. Bakkallar hala 10 yıl önceden geliyor maalesef. Hiç dediklerine kulak asmayın. Anakartın günümüzde özel ihtiyaçların dışında sadece parçaları birbirine bağlama özelliği var diyebiliriz. Evet basitleştirdim ama sıradan kullanıcı için durum bu. Bunun dışında işlemci ve ekran kartınız o dönemin gayet uyumlu iki donanımı. Ben olsam 1-2 sene daha sisteme dokunmazdım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı