B350 anakartı yükseltmeye gerek var mı?

Arkadaşın dediği gibi benim monitörüm şu an 1080P bundan dolayı bana çok maliyetli bir fatura çıkıyor. En iyisi 2060 ile devam etmek :D.
Belki RTX 3050, 1080P için uygun olur.

İmzayı şimdi gördüm o anakart ile en fazla 3700X veya 4000 serisi bir stok 65w TDP değerine sahip işlemci düşünün.

@JusTaUseR 3600 ile RTX 2080 Super bile 1080p ayarlar ile sıkıntı yapmıyor açıkçası fazla abartmayın.
Analamadığım şey neden 2000 serisi bir ekran kartından 3000 serisine geçmeye çalışıyorsunuz? En erken 4000 serisi ile bir değişim yapılabilir açıkçası.

İmzayı şimdi gördüm o anakart ile en fazla 3700X veya 4000 serisi bir stok 65W TDP değerine sahip işlemci düşünün.

@JusTaUseR 3600 ile RTX 2080 Super bile 1080P ayarlar ile sıkıntı yapmıyor açıkçası fazla abartmayın.

Sonuç olarak ciddi bir gereksinim yok anakartımı değiştirmeme. İleri de gereksinim duyursam dediğiniz gibi 3700X alır keyfime bakarım. Cevaplarınız sağollun.

İmzayı şimdi gördüm o anakart ile en fazla 3700X veya 4000 serisi bir stok 65W TDP değerine sahip işlemci düşünün.

@JusTaUseR 3600 ile RTX 2080 Super bile 1080P ayarlar ile sıkıntı yapmıyor açıkçası fazla abartmayın.
Analamadığım şey neden 2000 serisi bir ekran kartından 3000 serisine geçmeye çalışıyorsunuz? En erken 4000 serisi ile bir değişim yapılabilir açıkçası.

Sıkıntı değil kastetiğim. Ufak da olsa darboğaz oluyor. Arkadaş 2600X ile sorunolmaz diyor benim lafım ona.

@Ek01000 Monitörü değiştirmeyeceksen mevcut sistemi gittiği yere kadar kullan. Ne zaman ekran kartı teklemeye başlar o zaman yeni arayışa yönelirsin. Teknoloji şans işi sorunsuz monitör bulmak kolay olmuyor.

@JusTaUseR Üstte dediğim gibi 2600X'i mevcut en güçlü 2080 Ti ile kullananları paylaştım. Yeni çıkacak 3060 ve 3070, 2080 Ti'den ne kadar güçlü olabilir ki sorun çıkarsın?

Son düzenleme:
B350 ile Ryzen 9 3900X bile 0 sorun çalışabiliyorsa zaten konu kapanmıştır. Anakartımı değiştirmeme O.C yapmayacaksan gerek yok. Bütün cevaplar için teşekkürler. Sağollun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin anakartınız Pro4 değil büyük ihtimalle stok hızlar ile sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kullanan insanlar ASUS'un daha iyi olduklarını söylemiş 🤔.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kullanan insanlar ASUS'un daha iyi olduklarını söylemiş 🤔.
Bazı BIOS kısıtlamalrı olsa bile VRM bakmından Pro4 çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı