GTX 970 Sürekli Minimum %40 Güç Kullanıyor

TokyoBaran

Hectopat
Merhabalar,

MSI GTX970 kullanıcısıyım. Bugün Afterburner yazılımındaki power kısmında, GPU Usage: %0 olsa dahi, ekran kartının stabil %40 güç harcadığını fark ettim. Bu oran çok yüksek göründü benim için. Bilgisayar açıldığından beri minimum %38 olmuş. Bu konu hakkında bilgisi olan veya benzer ekran kartı olan arkadaşlar, Afterburnerda bu kısma bakıp beni bilgilendirebilirse sevinirim. Teşekkürler. (Olası bir mining işlemi olmasından korkuyorum.)
NOT: 1 adet 1920x1080, 2 adet 1366x768 ekran olmak üzere 3 adet monitör kullanıyorum.

afterburnerpower.jpg

Son düzenleme:
1536879469451.png

Senin 3 monitör kullanmandan kaynaklanıyor olabilir dostum. Bende tek 1920-1080 monitör var sistem şu an boşta sadece Chrome açık ve hiçbir tepki yok ekran kartımda. Bunları sana yazarken de minimum 2 , maksimum 9 değerlerini aldım. Daha önce fazla monitör kullanmadım. Bu yüzden birşey diyemeyeceğim ama. Belki senin için fikir belirtir diye buraya bırakıyorum.
Dostum sanırım çözümü buldum.
2fbfd9a3d116d992d635d1c47d6aec5c.png

Bu Programı indir. Yukarıdan GPU sekmesine gel ve o an GPU yu sistem boştayken neyin kullandığını saptayalım. Daha sonra da kellesini uçururuz :ROFL:

Son düzenleme:
O kadar monitöre göre normal olduğunu düşünüyorum. Mining olsaydı muhtemelen 70-80 civarında dolaşıyor olurdu.

Arkadaşlar alakasız ama benim afterburner programımın arayüzü sizinkilerden farklı ve siyah gri renkler hakim ama msi sitesinden indirdim kartım 1060 6GB neden farklı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı