GTX 970 tabanlı sistem kasadan gelen ses sorunu

Ali Berk Ercan

Kilopat
Yer
Yenimahalle/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar, henüz 2 hafta önce alınmış toplama bir bilgisayarım var.

Sistemim şu şekilde:
MSI GTX 970,
i5 4690, soğutucusu Hyper212 Evo
MSI H97 Gaming 3,
GSKILL 8GB tek modül 1600MHz DDR3,

CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W,
WD 1TB 7200 Rpm,
Samsung 850 EVO 120 GB SSD

Sorunum ise kasadan gelen "dııt" sesi saniyede bir tekrarlıyor kendini. "dııt" geliyor, kesiliyor ve 1 saniye geçmeden tekrar başlıyor. Çok yüksek bir ses değil, fakat herhangi bir ses olmadığı zaman sadece onun sesi rahatça duyuluyor. Mesela dizi, film izlerken diyalog esnasında müzik, efekt sesi olmadığında dikkat dağıtıyor.

Coil whine olma ihtimali yüksek ki eğer CW ise benim için sorun değil. Ama başka bir parça bana uyarı, işaret veriyorsa bu önemli.

Ayrıca kasanın bir taraf kapağında bir orantısızlık söz konusu tam kapanmıyor bununla ilgili olmadığını sanıyorum. Onuda biraz zaman geçtikten sonra garantiye falan yollarım herhalde.

Şuan elimde sesi kaydetmek için bir telefon var fakat videoya çekiyorum gerçekte olan ses ile ilgisi yok o yüzden daha kaliteli bir telefon ile kaydedince ekleyeceğim.

Nelerden kaynaklanabilir? Herhangi bir program ile nelerin hatalı olup olmadığını kontrol edebilirim? @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
C.W sorunu genelde baskı altında olur ve sürekli tekrarlar. Aralıklarla aldığın "dıt" sesi bana eski HDD'mi hatırlatıyor. Oyun oynarken, anime izlerken yükleme esnasında sıradan bir insanın hayatı boyunca duyamayacağı enteresan sesler çıkartıyordu. HDD bad sector testi yaptır ilk önce.

HDD bad sector testi zaten yaptım ve sorun çıkmadı. Eski HDD'min 2 kablosundan birisi takılı diğerini ise bilerek takmadım henüz, ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Yani 1 SSD, 1 1TB yeni HDD ve 1 tane eski HDD var eskisinin bir kablosu takılı içinde duruyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı