Yeni alınan GTX 1650 kasadan gelen ses

Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yaklaşık 2 3 hafta önce aldığım hazır sistemden şöyle bir ses geliyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle her açılışta aynı ses çıkıyor tık tıktıtık tık.
Sesin kaynağı fan diyen var kablo diyen var fakat pek emin olamadım o yüzden size soruyorum.
Aslında kafaya takmıyordum lakin az önce normalde 0.1 saniyede açılan görev yöneticisini açmaya çalıştım ve 4 saniye bekletti, ve kasadan tık sesi geldi bir kez sonrasında açıldı. Yani fan olsa görev yöneticisi açınca tık sesi yapar mı? Ya da sadece açılırken çıkan bir fan sesi var mı genel anlamda ses yok çünkü. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim umarım sorunu çözebiliriz.

Sistemim:
Gigabyte GTX 1650 ekran kartı.
Ryzen 3 3100 işlemci.
8 GB XPG RAM.
Gigabyte A320 S2H anakart.
FSP 500W güç kaynağı.
Şu lanet sesi çözmeyi çok istiyorum ama bozarım falan diye fan kablolarını ellemek istemedim, ya da çıkartmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine değil. Sorun HDD sesine benziyor. Harddisketen gelen bir ses büyük ihtimalle. Kulağınızı harddiskin yanına dayayıp dinleyin ve emin olun.

Arkadaşlar selam, yaklaşık 2 3 hafta önce aldığım hazır sistemden şöyle bir ses geliyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle her açılışta aynı ses çıkıyor tık tıktıtık tık.
Sesin kaynağı fan diyen var kablo diyen var fakat pek emin olamadım o yüzden size soruyorum.
Aslında kafaya takmıyordum lakin az önce normalde 0.1 saniyede açılan görev yöneticisini açmaya çalıştım ve 4 saniye bekletti, ve kasadan tık sesi geldi bir kez sonrasında açıldı. Yani fan olsa görev yöneticisi açınca tık sesi yapar mı? Ya da sadece açılırken çıkan bir fan sesi var mı genel anlamda ses yok çünkü. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim umarım sorunu çözebiliriz.

Sistemim:
Gigabyte GTX 1650 ekran kartı.
Ryzen 3 3100 işlemci.
8 GB XPG RAM.
Gigabyte A320 S2H anakart.
FSP 500W güç kaynağı.
Şu lanet sesi çözmeyi çok istiyorum ama bozarım falan diye fan kablolarını ellemek istemedim, ya da çıkartmak.
Korkmayın HDD okuma sesi bu. HDD i sabitleyin azalacaktır biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı