GTX 970 Tabanlı Sistem Tavsiyesi

SefaSamet

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Şu anlık 3500 TL'lik bir bütçem var. Ekran kartını yüksek tutmaya çalışıyorum, bana 3500 TL'ye GTX 970 tabanlı bir sistem toplayabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün dahil olmadığını varsayıyorum ve sana 4 tane alternatif sistem sunuyorum;

Adsız.png

Adsız.png

Adsız.png

Adsız.png

Teşekkür ederim. Bu arada benim monitör 1440x900 çözünürlüğe sahip. Oyunlarda darboğaz sorunu olur mu, yeni bir 1080p monitör mü almam gerek?

Hocam sakın o çözünürlüğe GTX 980 alayım demeyin. GTX 980'in asıl hakkettiği 2K ya da 144 Hz fakat ülkemizde bunlar çok pahalı olduğundan tavsiyem en kısa sürede 1080P bir monitör almanız. Fakat ben sonra monitör alamam derseniz isteğinize bağlı olarak monitörlü bir sistem toplayabilirim. Monitör dahil olacak şekilde net bir bütçe söylemeniz yeterli.

Bu bütçeye GTX980 alıp fantezi yapmayın. Ekran kartını ''hardcore'' seviyesinde alıp işlemci, anakart, kasadan kısmayın. Elinde HDD var mı? Onu söylersen sana yakında alacağım sistem benzeri bir sistem tavsiye edeceğim.

@Silinen üye İşlemci, anakart ve kasanın neresi kısık? İşlemci gayet güçlü bir işlemci. Bu bütçede i7 almak size ne kazandıracak? Anakart da aynı şekilde gayet yeterli. Çünkü O.C edilmeyecek bir işlemciye öyle uçuk kaçık anakartlar koymaya gerek yok. Ha isteğe bağlı olarak H97 Gaming 3 alınabilir. Ona lafım yok. Kasa ise gayet sağlam ve sirkülasyonu iyi bir kasa. Corsair'dan bahsediyoruz burada. Sistem oyun içinse en önemli bileşen ekran kartıdır. Bu bütçeye de büyük ihtimalle oyun için topluyordur arkadaş. Çünkü render vs için olunca özellikle belirtiliyor.

İlk önce çok teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için. Benim isteğim GTX970 tabanli 3500 TL'yi geçmeyecek bir sistem. Eğer buna 1080p monitör koyarsanız mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Buyurun hocam. Öncelikle isteğinize bağlı olarak SSD almayıp işlemci ve anakartı daha yüksek alabilirsiniz. Ayrıca monitör konusunda ben IPS önerdim. İsterseniz TN panel de alabilirsiniz. Ben tavsiye etmem fakat siz bilirsiniz. Bunun dışında diğer parçalar çok iyi oldu. Değiştirmenizi tavsiye etmem. Hayırlı olsun şimdiden. :)
Eksen.JPG

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı