GTX 970 ve İ5 7500 Tabanlı Sistem Toplama

Oyuncu42

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bu açtığım son konu çok araştırma yaptım ve şöyle bir sistem topladım sizce nasıl ?

Screenshot_2017-03-27-22-43-13.png

Ekran kartı nerede? Kasa seçimin berbat, daha kaliteli marka al. Anakartı o sistemde kullanacaksan BİOS güncellemesi yapman lazım haberin olsun. Elinde GTX 970 modeli varsa sisteminde kullanılabilir, aksi takdirde sıfır alınacak bir kart değil kendisi. Soğutucuya da pek gerek yok açıkçası.

Dostum ne tarafını düzelteyim bilemedim...
Frisby'nin kasa ve PSU'su pek kaliteli değil parçaları öyle bir kasaya ve PSU'ya çoğu bu işten anlayan kişi emanet etmez. GTX970'in artık modası geçti GTX1060 veya RX480 almanızı öneririm, ki zaten listeye koymamışsınız. Ege ve Akdeniz bölgelerinden bir şehirde yaşamıyorsanız stok fan yeterli miktarda soğutacaktır. KabyLake serisi işlemciler için B250, H270 ve Z270 çipsetli anakartlar çıktı, kağıt üzerinde eski anakartlar bios güncellemesi ile uyumlu hale geliyor fakat, güncellemeyi yapabilmek için SkyLake serisi işlemci istiyor. 8 GB RAM artık güncel oyunlarda yetersiz kalmaya başladı 16GB'a yükseltmenizi tavsiye ederim. SSD veya HDD göremedim listede.

Dostum ne tarafını düzelteyim bilemedim...
Frisby'nin kasa ve PSU'su pek kaliteli değil parçaları öyle bir kasaya ve PSU'ya çoğu bu işten anlayan kişi emanet etmez. GTX970'in artık modası geçti GTX1060 veya RX480 almanızı öneririm, ki zaten listeye koymamışsınız. Ege ve Akdeniz bölgelerinden bir şehirde yaşamıyorsanız stok fan yeterli miktarda soğutacaktır. KabyLake serisi işlemciler için B250, H270 ve Z270 çipsetli anakartlar çıktı, kağıt üzerinde eski anakartlar bios güncellemesi ile uyumlu hale geliyor fakat, güncellemeyi yapabilmek için SkyLake serisi işlemci istiyor. 8 GB RAM artık güncel oyunlarda yetersiz kalmaya başladı 16GB'a yükseltmenizi tavsiye ederim. SSD veya HDD göremedim listede.
Öncelikle Ekran kartı hediye geldi değiştiremem. Bütçem az oldugu icin boyle bir kasa secmek zorunda kaldim. HDD ve SDD ye gelince eski bilgisayarimdaki HDD yi takicam butce çok az.
Şöyle yapalım maksimum 1800 TL var. Sen GTX 970'e 1800 TL'lik bir sistem öner bana kendim anca böyle yapabildim. Umarım yardımcï olursun.

Ekran kartı nerede? Kasa seçimin berbat, daha kaliteli marka al. Anakartı o sistemde kullanacaksan BİOS güncellemesi yapman lazım haberin olsun. Elinde GTX 970 modeli varsa sisteminde kullanılabilir, aksi takdirde sıfır alınacak bir kart değil kendisi. Soğutucuya da pek gerek yok açıkçası.
Elimde Gtx 970 var ve ben bu sisteme 1800'TL lik sistem toplayacağım kendim anca bu kadar yapabildim. Harddisk almayacağım eski bilgisayarımınkini takacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı