GTX 970 ve Ryzen 5 1600 Sistem İçin Kaç Watt Güç Kaynağı Gerekli?

Inotorious

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistemimin bütün bileşenleri girdiğimde "Load Wattage" olarak 370W, tavsiye edilen olarak ise 420W gösteriyor. Kullandığım güç kaynağı CM K350 ile kasa ile beraber gelen RS 600 ACAB M.2 PSU.

Sistemimde GTX 970 ekran kartı ve Ryzen 5 1600 işlemci kullanıyorum.

3 sene önce ekran kartını ilk aldığım zaman güç kaynağında sadece bir tane 6-pin güç çıkışı olduğunu gördüm ve GTX 970 ekran kartının çalışması için iki molexten bir 6 pin daha güç çektim ve bu zamana kadar sorunsuz kullanıyordum.

Fakat son zamanlarda bilgisayar açılırken ekrana hiç görüntü gelmiyor, sistemin bütün fanları çalışıyor, ekran kartı fanları dönüyor ve Anakart üzerindeki VGA ışığı sönmüyor. Birkaç sefer yeniden başlattıktan sonra veya fişten çekip 5 dk bekleyip taktıktan sonra düzgün bir şekilde açılıyor.

Güç kaynağını söküp içini tozlardan temizledim ve bir sorun olup olmadığından emin olmak için birkaç resim de çektim. Gerekirse burada paylaşabilirim.

6 senedir kullandığım güç kaynağı ölmüş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı