GTX 970 VS GTX 1060 3GB

Arkadaşlar anket açık. İkisinden birini almayı düşünüyorum.
Bütçeniz nedir? Belki başka bir yerde daha uyguna güçlü bir kart bulabiliriz. Ama illa ikisi arasında olsun diyorsan 1060 öneririm. Güncel olduğu için bu karttan yana dururum. Ama 3 GB VRAM artık yetmemeye başlıyor. Önerim en az daha yüksek VRAM'a sahip RX 570 veya bunun bir üst modeli olan GTX 1060 6 GB kartlarından birini almanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir? Belki başka bir yerde daha uyguna güçlü bir kart bulabiliriz. Ama illa ikisi arasında olsun diyorsan 1060 öneririm. Güncel olduğu için bu karttan yana dururum. Ama 3 GB VRAM artık yetmemeye başlıyor. Önerim en az daha yüksek VRAM'a sahip RX 570 veya bunun bir üst modeli olan GTX 1060 6 GB kartlarından birini almanız.
RX 480 ile takas yapacağım. MSİ GTX 1060 3GB ekran kartına +100 TL vereceğim. GTX 970 sahipleri ile daha konuşmadım.
İkisinin de yerine RX 580.
RX 480'den sonra AMD denmez ise sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde 480 varsa hiç uğraşma, pişman olursun. Elindekini kullanmaya devam et veya illa değiştireceğim diyorsan RX 590 al. Yoksa şu an düşündüğün bildiğin üstüne para ekleyerek downgrade yapmak.
AMD yazılımsal olsun,oyunlarda verdiği destek olsun STRIX modelinin %50 fan ayarında çıkardığı ses olsun hiç hoşuma gitmedi açıkcası. GTX960dan geçtim pişman oldum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı