GTX 970 vs R9 380?

tarkanbeyaz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Daha önce açmış olduğum konu sonrasında, yaptığım araştırmalar neticesinde sistemimi yükseltmek için gerekli kararları aldım. Kafamı karıştıran bazı durumlarda yardımlarınızı isteyeceğim. MSI GTX970 daha performanslı bir kart biliyorum ama MSI R9 380 f/p olarak kafamı karıştıran bir ürün.

Amazondan almayı karar verdiğim bu 2 ürün GTX 970 1150 TL R9 380 650 TL olarak gelecek. Siz hangisini alırdınız? Ayrıca bu kartlara ek olarak da iyi bir PSU tavsiyesi istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

GTX 970 alırdım bende. PSU olarak 500W yeter GTX 970 için ancak diğer bileşenlerinizi de belirtirseniz daha net bir yorum yapabiliriz :)

Merhaba,

Daha önce açmış olduğum konu sonrasında, yaptığım araştırmalar neticesinde sistemimi yükseltmek için gerekli kararları aldım. Kafamı karıştıran bazı durumlarda yardımlarınızı isteyeceğim. MSI GTX970 daha performanslı bir kart biliyorum ama MSI R9 380 f/p olarak kafamı karıştıran bir ürün.

Amazondan almayı karar verdiğim bu 2 ürün GTX 970 1150 TL R9 380 650 TL olarak gelecek. Siz hangisini alırdınız? Ayrıca bu kartlara ek olarak da iyi bir PSU tavsiyesi istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

GTX 970 in R9 380 ile kıyaslanması doğru değil, R9 380 in rakibi GTX 960 tır.

GTX 970 hala daha f/p sınıfında benim gözüm kapalı önereceğim kartlardan birisidir.
Eğer 3.5 GB Vram sorununu ve olası coil whine sorununu dert ederseniz R9 390 a yönelebilirsiniz.

Benim, karşılaştırılması doğru değil dediğiniz iki ürünün arasında kalmamın tek nedeni yazımda da açık belirttiğim gibi fiyat olarak 650 TL ye R9 380 nin çok avantajlı olması. Zaten iyi bir kart, bu fiyata göre yukardaki belirttiğim sisteme taksam kimse hiç yakışmamış demez. Gtx 970 alarak ilerde anakart ve işlemci yükseltmeyi ve hatta yeni bir monitör almayı da düşünüyorum.

Şu sistemi pazartesi günü toplıyacağım
Po4mz6.png
fakat sırf aradaki fiyat farkından dolayı aklım MSI R9 380 GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar şu karta gidip geliyor vede 970 teki 3.5 GB Ram sorunu ne kadar dikkate alınacak bir sorun?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı