GTX 970 vs RX570 vs 1650 vs 1060 3GB

Tamamdır teşekkür ederim.

Kendine alacaksan FPS ilk baktığın yer olmasın. Daha yeni, az yorulmuş, düşük güç tüketen her zaman daha iyidir. 1650'yi bu açıdan öne koyuyorum her ne kadar RX 570 daha güçlü olsa da. 1060 3 GB yine uygun fiyata bulunursa alınabilir üzmez. 970 ise onun devri geçti, DX12 artık yeni oyunlarda standart olacak 900 serisi de burada kötü.

Önemli olan VRAM'den ziyade çip kalitesi. Gidip atıyorum 6 GB Turbox ekran kartına, 2 GB GT 1030 bin basar. RX 570 sanırım daha iyi idi.

Buna cevap verirseniz çok mutlu olurum.

VRAM ne zaman gerekli oluyor biliyor musun ? Oyun içi grafik ayarlarında gölge ayarını sonuna kadar açarsan ve TXAA gibi Anti-Aliasing ayarını sonuna kadar açtığında işine yarıyor.

Bu kartların hiç birinde bu ayarları sonuna kadar kökleyemezsin. Çünkü GPU gücü de yetmiyor kökleyince. O yüzden istediğin kadar fazla VRAM'e sahip olsun kart, GPU gücü yetmeyince VRAM'in fazla olması bir işe yaramıyor.

O zaman kas güç olarak aynılar 1060 daha iyi olması için bir gerekçe yok sağ ol un hocalarım.
Kendine alacaksan FPS ilk baktığın yer olmasın. Daha yeni, az yorulmuş, düşük güç tüketen her zaman daha iyidir. 1650'yi bu açıdan öne koyuyorum her ne kadar RX 570 daha güçlü olsa da. 1060 3 GB yine uygun fiyata bulunursa alınabilir üzmez. 970 ise onun devri geçti, DX12 artık yeni oyunlarda standart olacak 900 serisi de burada kötü.

Yok hocam 1650 almam bedava olsa bile güçsüz bir kart üzer o kart beni 570 iyidir.

Yok hocam 1650 almam bedava olsa bile güçsüz bir kart üzer o kart beni 570 iyidir.

Son testlerde çok yakın çıkıyorlar yine de sen bilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son testlerde çok yakın çıkıyorlar yine de sen bilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam o kanal yalan şeyler gösteriyor ona bakılırsa 570 burada 1660 gücünde

Hocam o kanal yalan şeyler gösteriyor ona bakılırsa 570 burada 1660 gücünde

Yalan değil birisi 4 GB diğeri 8. Hem 1650'nın GDDR6 modeli çok geri kalmıyor 570 4 GB ile kıyaslayınca. 1060 6 GB performans olarak 570/580/1650/1650S karımışımı bir model hangisinin karşısına koysan sırıtmıyor.

Son düzenleme:
Yalan değil birisi 4 GB diğeri 8. hem RX 580, 1060 6 GB, 1650 Super aralarında devasa farklar yok 570 ile 1650 bunların hemen ardında yer alıyor. Hem 1650'nın GDDR6 modeli çok geri kalmıyor 570 4 GB ile kıyaslayınca.

Hocam 8 GB'la 4 GB arasında fark yok RX570 ile 1660 çok ayrı kartlar.

Geri
Yukarı