GTX 970 vs Sapphire hd 7850 OC 2 GB Crossfire ?

Teoman Topçu

Hectopat
Daha fazla  
Sorum gayet açık başlıktaki gibi. Hangisi daha performanslı olur?
Crossfire'ın getirisini, her oyunla uyumlu olmadığını, fazla sıcaklık ve güç tüketimi olduğunu biliyorum.
Sadece şunu merak ediyorum: hangisi daha performanslı ? 1200-1300 TL'lik GTX 970 mi yoksa 842 TL'ye çift Sapphire hd 7850 o.c 2gb mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle amd ekran kartı almak istiyorsan soldan 2. rakamına bakacasın. 7850 dediğin kart nesil olarak cok eski bir ekran kartı. HD 7850 x2 yapsan dahi GTX 970'deki performansı alamazsın ve crossfire'de powerin yetecek mi ? Bunları da göz onunde bulundur. Crossfire yapman için kasanın gayet geniş ve ankarttaki slotların arasında mesafe olması gerek soğuması için. Yani sana tavsiyem gtx 970 al almışken veya crossfire kullanacak dersen ASUS R9 270x x2 al rahat rahat kullan. Isınma problemi yok. Ben de crossfire ile kullanıyorum herhangi bir sorunla karsılasmadım. BF4 ultrada 5 6 saat oynyorum maximum 50 55 derece görüyor.

Ama Amd oyun performansı GHz'si soğutma sistemi olarak asus r9 serisi cok iyidir.

Doğruda kullandığım için gayet rahat birşekilde Asus'u tavsiye edebilirm. Anakrını ve ekran kartını hiç bir markaya değişmem :)

Sorum gayet açık başlıktaki gibi. Hangisi daha performanslı olur?
Crossfire'ın getirisini, her oyunla uyumlu olmadığını, fazla sıcaklık ve güç tüketimi olduğunu biliyorum.
Sadece şunu merak ediyorum: hangisi daha performanslı ? 1200-1300 TL'lik GTX 970 mi yoksa 842 TL'ye çift Sapphire hd 7850 o.c 2gb mı ?

2 Adet 1 GB 7850 ve Zotac GTX970 karta sahibim nasıl test edeceğime dair bilgi verirseniz video sunu çeker yayınlarım :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı