GTX 970 vs Titan Karşılaştırması

Merhabalar! Geçen konunun karışması üzerine tüm testleri bir konuda toplamaya karar verdik. Bu şekilde daha anlaşılır olacağını düşünüyorum. Şimdi ben testlerin tümünü buraya atıyorum.

Kendi testlerim:
Battlefield 4 Ayarlar:
BF 4.jpg

Battlefield 4 Test:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grand Theft Auto 5 Test (Ayarlar Videoda):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Far Cry 4 Ayarlar:
FarCry4_2015_04_19_14_16_57_922.jpg

Far Cry 4 Test:

3D Mark Demo Firestrike 1.1 Sonuçları
3D Mark 1.jpg
3D Mark 2.jpg
3D Mark 3.jpg
3D Mark 4.jpg

Valley Benchmark Sonuçları:
Valley.jpg
Valley Benchmark.jpg

@er36po Abi'nin Testleri:
Valley Benchmark:
Sistem DEF. 2.jpg

3D Mark Demo Firestrike 1.1
FIRE STRKE.png

Battlefield 4:

Far Cry 4:

Grand Theft Auto 5:

Son olarak forumu biraz kirletmiş olduk iki aynı konu ile ancak diğer konu çok karışmıştı araya başka testler atılmıştı. Anlayışınız için teşekkürler. İyi forumlar. :)

Son düzenleme:
@Adion Sanki bütün gün bilgisayar oynamaktan ve arada benimle dışarı çıkmaktan başka şeyler yapıyormuşsun gibi konuşuyorsun.:D Bildiğimiz işsizin tekisin, zamanım yok diye yeme bizi.:D

Oy vermek için erkenmiş dedim ama O.C yaparak yaptığınız testlerde muhtemelen Titan 1 adım daha öne geçer diye düşünüyorum. Neyse, siz yapın testleri. Gerçekten çok merak ediyorum.:)

@brk35 Yemek yemek, uyumak, TV seyretmek bunlar da bir iş. :D Ayrıca bana diyene bak. :D Şaka bir yana ilk defa yapacağım için değerleri bulmamın uzun süreceğini düşündüğümden öyle dedim. Yoksa ayarları uygulamak anlık iş. :) Sağ olsun Erkan Abi yardım ediyor. Bunu da hallederiz. :) Fakat O.C konusunda ben de geçeceğini düşünüyorum. Çünkü Kepler mimarisinin Maxwell'e göre daha çok O.C imkanı var diye biliyorum. Ayrıca custom sıvı soğutma var yani. :D Ama bu O.C'deki amaç yenmek ya da yenilmek değil. Amaç kartın max değerlerini diğer üyelere gösterebilmek. :)

Hayır sıkıntı çıkmaz, en fazla kart kendini kapatır yani reset attırır.
Pembe vs. çizgiler gelirse direk ESC tuşuna basıp testi iptal edin.

Bu arada, sanırım konu dışına çıkıyoruz, umarım sıkıntı olmaz. Aslında isterseniz ''Overclock ve Soğutma'' bölümüne bir konu açın orada GTX 970'e adım adım yaparız OC'i.:)

Belki güleceksiniz ama Batman Arkham City oynamak için ASUS HD 5450 ekran kartıma Overclock yaptım. Şimdi iyi güzel oynuyorum belki günde bir kez oyun donup masaüstüne geçtiğinde ''ekran kartınız kurtarıldı'' deyip sonra oyunu açtığımda donduğu yerden devam ediyor. Overlock bu ekran kartına fazla geldi galiba. Ama yine de süper oynuyorum şikayetçi değilim. Overlock yaparken epey test ederek yaptım kaç kere bilgisayar reset attı. Renkler birbirine girdi ama yavaş yavaş ikisini de artırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar @er36po sayesinde kart şuan 1506 MHz çekirdek hızına ve 4016 MHz bellek hızına sahip. Hiç bir sorunla karşılaşmadan hallettik. Daha da zorlamamaya karar verdik. En kısa zamanda O.C'lu değerleri konuya ekleyeceğim. :)

@er36po Abi geçen hafta arkadaşım geldi haftasonu, o pek anlamıyor bu işlerden. Onun yanında yapsam sıkılacaktı. Ayıp olur dedim yapamadım. Kusura bakma bekletiyorum seni de sürekli. Ancak bu haftasonu kısmetse yapıp atacağım. Tekrardan herkesten özür dilerim. :(

Arkadaşlar O.C'lu testlerin yanında birkaç test de altta ayrıca paylaşıyorum sizi beklettiğim için. :D
O.C'lu Testler

Öncelikle O.C ayarlarını atıyorum.
OC.JPG

GTA 5 Benchmark Bölümü Max Ayarlar
Sonuç:
Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
Pass 0, 5.271850, 52.869595, 37.687977
Pass 1, 13.997412, 52.645897, 26.198517
Pass 2, 26.042377, 89.001801, 38.143467
Pass 3, 25.667364, 131.968307, 41.503395
Pass 4, 16.355722, 78.809212, 38.508720

GTA 5 Oynanış Videosu Max Ayarlar

Far Cry 4 Ultra Ayarlar

Valley Benchmark:
valley_2015_05_02_13_25_40_163__1430651723_88.228.201.6.jpg

3D Mark Demo Firestrike 1.1 Sonuçları
3D Mark - 1.JPG

3D Mark - 2.JPG

3D Mark - 3.JPG

Link: www.3dmark.com: NVIDIA GeForce GTX 970 video card benchmark result - Intel Core i5-4590 Processor,MSI Z97 PC Mate(MS-7850)

Diğer Testler (Bu testler overclocksuzdur.)

GTA 5 Max Settings Benchmark Bölümü
Sonuç:
Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
Pass 0, 6.780563, 45.846840, 33.014874
Pass 1, 11.892326, 53.397835, 22.837557
Pass 2, 22.720751, 79.048912, 32.847950
Pass 3, 24.808823, 130.567459, 36.099571
Pass 4, 2.759141, 73.563416, 33.737034

Dying Light Max Settings

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Zamanım olunca tüm testlerimi bir konuda toplayacağım ve başka testler de ekleyeceğim. İyi sosyaller! :)

Bu Benchler önceki sayfada paylaştıklarım, bir arada toplansınlar diye bu mesajda birleştirdim.
valley-bench-jpg.63800

f%C4%B0re-str%C4%B0ke-jpg.63801

GTA 5 Bench. Sanırım kartı biraz daha zorlamam gerekecek, @Adion' bu skoru alacağını tahmin etmemiştim.:D

GTA 5 oynanış:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı