GTX 970 yük altında 85 derece

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Merhabalar. EVGA GTX 970 S.C versiyonuna sahibim. Kartım oyunda full kullanımda 1367 MHz hıza ve 84-85 (ortalama 83.4) derecelere kadar çıkıyor. Acaba endişe etmem gereken bir durum mudur? Kartı 5 senedir kullanıyorum, termal macunu en son 3 sene önce yeniledim, yenilemeye gerek var
mıdır?

GPU voltaj maksimum 1.012 Voltu görüyor. Fan hızı da maksimum %63 hızda dönüyor

Son düzenleme:
Merhabalar. EVGA GTX 970 S.C versiyonuna sahibim. Kartım oyunda full kullanımda 1367 MHz hıza ve 84-85 (ortalama 83.4) derecelere kadar çıkıyor. Acaba endişe etmem gereken bir durum mudur? Kartı 5 senedir kullanıyorum, termal macunu en son 3 sene önce yeniledim, yenilemeye gerek var mıdır?
Aslında Undervolt etmeyi bir düşünebilirsiniz. Araştırın kendi kartınız için. Eğer undervolt sonucundan memnun değilseniz eski ayarlarına yüklersiniz.

Yerine göre ufak çaplı thermal throttlelarla beraber fan da rahatsız edici derecede ses yapıyordur muhtemelen. Macun yenilemesi tavsiye ederim, ama sürmüşken mutlaka kaliteli bir şey sürün. Grafik işlemcinin termal temas yüzey alanı çok dar olduğu için ısı iletkenliği büyük önem teşkil ediyor, çoğu ucuz orta seviye macunlarda dişe dokunur bir fark olmuyor bile.

Son düzenleme:
Merhabalar. EVGA GTX 970 S.C versiyonuna sahibim. Kartım oyunda full kullanımda 1367 MHz hıza ve 84-85 (ortalama 83.4) derecelere kadar çıkıyor. Acaba endişe etmem gereken bir durum mudur? Kartı 5 senedir kullanıyorum, termal macunu en son 3 sene önce yeniledim, yenilemeye gerek var mıdır?
Fan ayarını arttırın hocam. Bir de Undervolt işe yarar, %10 kadar düşürebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu bir yenileyin hocam en azından.

Geri
Yukarı