GTX 970'li Sistem mi PS 4 mü Almalıyım ?

Mirango

Hectopat
Daha fazla  
Sistem toplayacağım ama GTX 970 mi yoksa başka bir ekran kartı mı alsam bir türlü karar veremedim. Bir de PS 4'ün ekran kartıyla GTX 970 denk mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü ekran kartlarıyla konsolların ekran kartlarını, belleklerini ve özelliklerini karşılaştırmak anlamsız. Konsolların işletim sistemleri bambaşka ve sadece oyun için üretiliyorlar. Ayrıca gene bu donanımlar için oyun geliştiricileri oyunları özel olarak kodluyorlar. Bu bağlamda karar sizin olacak. Fakat GTX 970 ekran kartına sahip bir sistemle PS4'e göre daha kaliteli oyun deneyimi yaşarsınız.

Ben bilgisayardaki o mekanik sesin verdiği keyfi hiçbir şeye değişmem şahsen. Fakat iş görselliğe geldiğinde 970 tabanlı bir sistem eğer dengeli bir şekilde toplanırsa PS4 e fark atar.

Bilgisayarın verdiği zevki PS4 veremez bence. Ayrıca bilgisayarda pek çok işlem yapabilirsin oyun dışında. Hem öyle bir sistem toplayınca ileride 1-2 parçayı değiştirerek yine ayakta tutabilirsin sistemi. Son olarak Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün çekmiş olduğu Kafa Ayarı 3'ü izlemeni tavsiye ederim. Konsollar bir çip sayesinde görüntüyü ekrana genişleterek veriyor. Bu yüzden PC daha akıcı bir görüntü deneyimi veriyor. Hele o ekran kartıyla. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı