GTX 970'li Sistemi TV'ye Bağlamak Mantıklı Mı ?

FatihFurkanAK34

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
  • Anakart : MSI H97 PC Mate
  • İşlemci : Intel Core i5 4460
  • Ekran Kartı : ASUS GTX970 ROG STRIX
  • Bellek : 8 GB HyperX Savage RED Kit – HX316C9SRK2/8
  • Depolama : WD 3.5″ 1TB Caviar Blue
  • Kasa : Cooler Master N400 NSE-400-KKA600-N 600W
FİYAT : 3150 TL (Vatan Bilgisayar )

Arkadaşlar Haziran sistem tavsiyesindeki Orta Seviye (F/P) sistemine GTX 960 yerine GTX 970 takıp almayı düşünüyorum. Ama böyle yaparsam monitöre para kalmıyor. Bende bir tane Samsung Full HD Smart TV var. Sistemi toplayıp bu TV'ye taksam normal monitörden bir farkı olur mu ?

Birde işlemciyi Intel Pentimum G3258 alıp oc yapsam kalan 350 TL ile işlemci soğutucusu ve SSD alsam daha mı iyi olur ? @Recep Baltaş o işlemcinin 970 ile dar boğaz yapmayacağını söylemişti. @Ali Güngör abinin de bu konuda fikirlerini almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
TV ile monitör arasında epey bir fark olur elbette. TV de piksel piksel görüntüler alırsınız ve göz sağlığınızı bozabilir. İ5 4460 gibi bir işlemciden vazgeçip soğutucu ve SSD almayın. Biraz idare edin TV ile daha sonra monitör ve SSD alırsınız. Benim fikrim bu.

TV ile monitör arasında epey bir fark olur elbette. TV de piksel piksel görüntüler alırsınız ve göz sağlığınızı bozabilir. İ5 4460 gibi bir işlemciden vazgeçip soğutucu ve SSD almayın. Biraz idare edin TV ile daha sonra monitör ve SSD alırsınız. Benim fikrim bu.

Hocam TV'ye takıcam ama konsol gibi kullanıcam kasayı. Bende kötü bir laptop var. internet vs işlerimi onunla görmeyi düşünyorum. Yani kasa sadece oyun için olacak. Konsolda oynar gibi uzaklıktan baksam yine de fazla piksel görünür mü ? TV 40" bu arada.

TV'ye bağlayıp kullanabilirsiniz ancak TV'ler oyun açısından PC monitörlerinin çok ama gerisindedir. İyi bir monitörle oynayana kadar pek çok kullanıcı eski monitörler TV'ler kullanıyor ancak bir kez denedikten sonra geri dönmek pek mümkün olmuyor. Bütçeniz olana kadar TV ile idare edebilirsiniz elbette.

Göz sağlığınız açısından sıkıntı olur, biraz uzağa oturup oynar iseniz pikselleri de saymazsınız :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı