Gtx 980 - Gtx 960

• Konuyu başlatan nyxas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B
N

nyxas

Ziyaretçi
Arkadaslar yakın zamanda monitor haric 3000 Tl butceli bir sistem toplamayı planlıyorum.Gtx 970 almayı planlıyordum fakat sorunlari nedeniyle Gtx 960 veya biraz daha zorlayip Gtx 980 almayı planlıyorum.
Fakat aradaki fiyat farkı uçurum.960 yerine 980 almak f/p icin mantıkli bir secim olurmu ?Fikirlerinizi bekliyorum.

Coil whine sorunu performansina etki etmedigi soyleniyor ama bir urune okadar para saydiktan sonra bir sorunu cikmasi pek hos olmuyor.

1080p çözünürlükte oyun oynuyorsan GTX 970'i almaman için bir neden yok. Performans olarak oldukça iyi bir kart, sadece 3500 MB üzeri bellek kullanımında (ki 1080p çözünürlükte bu pek olmaz) performans düşüşü oluyor. GTX 960'ı da tavsiye etmem, performansı beklentilerin altında kaldı. GTX 970 ve GTX 980 arasındaki performans farkı için de 700-800 TL fiyat farkı ödemeye gerek yok. Gene de GTX 970 almak istemiyorsan ya AMD'nin 300 serisini beklemen lazım ya da güç kaynağın yeterliyse R9 290X gibi kartlara yönelmen lazım.

Ayrıca coil whine sorunu GTX 770, R9 280X ve almayı düşündüğün GTX 980 gibi bir çok kartta da çıkabiliyor. Sadece GTX 970'e ait olan bir sorun değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı