GTX 980 İ5 3570K Sistem Alınır Mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanların bu sistemi körü körüne önermesinin sebebini anlamıyorum. Umarım yaşamaz ama arkadaş 5-10 gün sonra sistemde sorun yaşarsa heralde kendi sistemlerindeki parçaları arkadaşa vericekler.

İkinci el büyük risktir bir de satan insanı tanımıyorsan daha da büyük risktir. Adam ben sana sistemi sağlam sattım der ki bende öyle derdim hiçbir şekilde yardımcı olmaz. Bir süre sonra herhangi bir parçada yada tüm sistemde arıza yaşadığını düşün kimle iletişime geçiceksin 2000 tl yada artık nekadar vericeksen okadar paranın üstüne bir soğuk içersin.

Kendimden örnek veriyim yaklaşık 1.5 ay önce imzamdaki rx470 sistemi toplamıştım ama ekran kartımda sıkıntı çıktı ve vatan üzerinden asus a yolladım birkaç gün önce ve dün asus sadece bir günde değişim yapmayı kabul etti prosedürleri geçersek aşağı yukarı 10 gün sonra yeni ekran kartımı alıcam garantinin ve arkadaşların 'fepesi' si düşük dedikleri sistemin artısı burda ortaya çıkıyor. Ben tavsiye etmiyorum o paraya güzel bir rx470 sistem toplanır ama tabiki yinede son karar senin.

Sizin tavsiye etmediğiniz olgu ikinci el olması, sistem değil. O ayrı bir konu. İkinci el tavsiye edilmeyecekse sosyalden bölümünü de kaldıralım.

Kendim de ikinci el sistem topladım yeğenim için 1000 TL'ye SSD'li GTX 950'li sistem. Kendime aldığım GTX 970 de ikinci eldir millet 1400 TL'ye alırken ben 900 TL'ye sıfır poşetinde aldım. PS4'üm ikinci eldir, 1 TB 2 DS4'lü 900 TL, kutulu oyun alırım yarı fiyatına ikinci el sonra yine satarım. Demem o ki dikkatli davranırsan ikinci el güzel şeydir.

İnsanların bu sistemi körü körüne önermesinin sebebini anlamıyorum. Umarım yaşamaz ama arkadaş 5-10 gün sonra sistemde sorun yaşarsa heralde kendi sistemlerindeki parçaları arkadaşa vericekler.

İkinci el büyük risktir bir de satan insanı tanımıyorsan daha da büyük risktir. Adam ben sana sistemi sağlam sattım der ki bende öyle derdim hiçbir şekilde yardımcı olmaz. Bir süre sonra herhangi bir parçada yada tüm sistemde arıza yaşadığını düşün kimle iletişime geçiceksin 2000 tl yada artık nekadar vericeksen okadar paranın üstüne bir soğuk içersin.

Kendimden örnek veriyim yaklaşık 1.5 ay önce imzamdaki rx470 sistemi toplamıştım ama ekran kartımda sıkıntı çıktı ve vatan üzerinden asus a yolladım birkaç gün önce ve dün asus sadece bir günde değişim yapmayı kabul etti prosedürleri geçersek aşağı yukarı 10 gün sonra yeni ekran kartımı alıcam garantinin ve arkadaşların 'fepesi' si düşük dedikleri sistemin artısı burda ortaya çıkıyor. Ben tavsiye etmiyorum o paraya güzel bir rx470 sistem toplanır ama tabiki yinede son karar senin.
CW mı yaşadınız?

CW mı yaşadınız?

Evet hem CW vardı hemde oyun oynarken ekran birden donup hoparlördeki ses donuyordu ve reset atmadan geçmiyordu .

Sizin tavsiye etmediğiniz olgu ikinci el olması, sistem değil. O ayrı bir konu. İkinci el tavsiye edilmeyecekse sosyalden bölümünü de kaldıralım.

Kendim de ikinci el sistem topladım yeğenim için 1000 TL'ye SSD'li GTX 950'li sistem. Kendime aldığım GTX 970 de ikinci eldir millet 1400 TL'ye alırken ben 900 TL'ye sıfır poşetinde aldım. PS4'üm ikinci eldir, 1 TB 2 DS4'lü 900 TL, kutulu oyun alırım yarı fiyatına ikinci el sonra yine satarım. Demem o ki dikkatli davranırsan ikinci el güzel şeydir.

Evet sisteme kötü demedim ama hal demek istediğimi anlamamışsınız siz o sistemleri yada ps4 ü büyük ihtimalle garantisi varken aldınız ama arkadaşın aldığı sistemin garantisi yok ve benimde ekran kartımda ilk 2 hafta bir sorun yoktu sonradan başladı yada ben sonradan fark ettim ve garantiye verdim iade kabul ettiler arkadaşın böyle bir şansı olmicak anlatmak istediğim şey bu. 2000 tl enazından benim için riske atılıcak bir meblağ değil.

PS4 hariç diğerlerinin garantisi yoktu. 970 zaten Amerika'dan getirtildiği için garantisiz ve o kadar ucuzdu.

Tabiki biz sisteme olur dedik, ikinci el alıp almama kararı alana ait, garantisini tabiki ben veremem.

Lafım zaten size değil inatla bu sistemin alınmasını isteyenlere yoksa önceki mesajımda da dediğim gibi sistemin performansı aşağı yukarı 3000tl lik bir sisteme denk.

RX 480 GTX 980 ayarında demişsin. Ama RX 480'de GTX 970'i geçemiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Sürücüler ile performans arttı. Bu test daha yazılım bile ortaya çıkmadan yapılmış.

DirectX 12 kullanılıyorsa RX 480 geçer. Onun dışında GTX 970. Gelecekteki oyunların çoğunun DX12 kullanacağını tahmin ediyorum ve bence RX 480 daha ileriye dönük bir kart. Sistem hakkında bir şey demiyorum.

GTX 970 artık eskiyen bir kart böyle bir videonun paylaşılması ve RX 480 ile karşılaştırılması bile saçma.

2500 peşin verecekseniz 1500 daha koyun adam gibi olsun. 2500 TL'yi 2. el bir sisteme vererek paranızı çöpe atma riskine giriyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı