Gtx 980 mi? gtx 970 SLI mı ?

RazerMamba

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar.
Ben Evga gtx 980 hydro copper alıcaktım, forumda bazı arkaşlar gtx 970 alıp sli yapmamı tavsiye ettiler. Daha önce hiç SLI yapmadım, fazla takipte etmedim SLI konularını, fakat duyduğum bir söz vardı SLI'ı her oyun desteklemez diyorlardı, biraz sorunlu oluyormuş, bunlar duyumlarım doğruluğunu bilmiyorum. Karar vermeden önce forumdan fikir almak istiyorum. Gönlüm gtx 980 den yana çünkü daha basit geliyor.

Sıvı soğutma yapacağım, fazla modelde yok piyasada, gtx 980 hydro copper referans tasarımmış, referans tasarım için o kadar para vermek pek içime sinmedi.

EDİT: Arkadaşlar işlemci 5930k olacak, birde şu var gtx 980 alıp sıvı soğutma yapıp, gelecekte 980 yetersiz geldiğinde, 1 tabe daha 980 alıp sli yapmakda var, ileriye dönüklük açısından.

Son düzenleme:
SLI konusuna hiç değinme hocam, sürücülerden ve destekleyen oyunlar yüzünden baş ağrısı yaşarsın.

Ekran kartları için çıkarılan her sürücü, SLI ile uyumlu olmayabiliyor. Hem SLI destekli oyunlarla uğraşırken, hem de sürücülerle uğraşırken zaman akıp gider.

Tercihiniz GTX980'den yana olsun derim fakat GTX970 ile arasında pek fark yok. Ben olsam GTX970 alıp, uzunca süre kullanırım. Elimizde kalacak olan 700TL ile başka bileşenlere yönelebiliriz veya ileride değişim için uygun bir fırsat olur.

SLI konusuna hiç değinme hocam, sürücülerden ve destekleyen oyunlar yüzünden baş ağrısı yaşarsın.

Ekran kartları için çıkarılan her sürücü, SLI ile uyumlu olmayabiliyor. Hem SLI destekli oyunlarla uğraşırken, hem de sürücülerle uğraşırken zaman akıp gider.

Tercihiniz GTX980'den yana olsun derim fakat GTX970 ile arasında pek fark yok. Ben olsam GTX970 alıp, uzunca süre kullanırım. Elimizde kalacak olan 700TL ile başka bileşenlere yönelebiliriz veya ileride değişim için uygun bir fırsat olur.
Hocam teşekkur ederım, sli hakkında duyumlarım doğruymuş o zaman, benımde aklıma gtx 980 de, almışken 980 alıyım sıvı soğutma yapayım, gelecekte 2k da yetersız gelmeye başlarsa 1 tane daha yanına eklerım ama sli sorun demek anlaşılan.

Arkadaşlar, konuyu tekrar güncelliyorum, biraz daha yorum,görüş almak istiyorum. Sli destekleyen oyunlara baktım oldukça fazla, kararsızım. 970 sli testlerine baktım baya farka tıyor gtx 980 ne.

Not: Ekran kartları sıvı soğutma yapılacak, blok alıcam.

Fazla oyun desteklemez sıkıntı yaşarsınız. Onerimiz tek bir karttan performans almanız. İleride çıkan oyunların SLI desteklemesi olabilirde olmayabilirde.

Abi en iyisi gtx 980 al.Belki ihtiyaç duyarsan ileriki zamanlarda bir gtx 980 daha alırsın.
Aynen aynen öyle yapayım, 1080p de zaten yetecektir, yetmediğinde zaten yeni seriler çıkmış olur. Onları alırım. 2k monitör alıcaktım fakat tn panele o kadar para vedrmeye değmezi ips panel olupta 1ms olan 144 hz olan monıyor yok, çıkana kadar bekleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı