GTX 980, RTX 2060'dan daha yüksek FPS veriyor

Estus Flask

Centipat
Daha fazla  
Selam. arkadaşım GTX 980 ekran kartını ben ise RTX 2060 ekran kartını kullanıyorum ve Marvel's Spider-Man oyununda benden daha iyi performans alıyor. Bilgisayarı topladığım ilk günlerde FPS değerleri daha yüksekti fakat bir süre sonra oyunlarda mavi ekran vermeye başladı. Daha sonra anladık RAM'lerde sorun çıkmış. RAM'leri değiştirdik kasanın içine bir fan taktık fakat FPS değerleri mavi ekran vermeye başladığı günden sonra oldukça azaldı. Şimdiye dek format attık 2 kere fakat hala FPS değerleri düşük. Bunun hakkında bilgisi olan var mı? (driverlar güncel) (arkadaşım ile ekran kartı haricinde sistem bileşenlerimiz benzer)

Fotoğrafta atığınız RAM 1866 MHz kulanılıyor onu BIOS'tan artırabilirsiniz. Ama tabii ki ana kartınız destekliyorsa. Ya da FSR açmış olabilir belki de arkadaşınız. Bir de hocam sürücülerniz güncelmi.
ekran kartı sürücüleri güncel

RAM'leri 3700Mhz mi kullanıyorsun? Bir de kasayı aç RAM'leri düzelt, nereye takılı olmaları gerektiğini işaretledim. Soldan sağa 2. ve 4. yuvalar.

Eki Görüntüle 1488160
tamamdır bakacağım

@Yusufhecnopat tüm mesajları okuyup öyle yorumda bulun istersen. Şu mesajında konu sahibine yardımcı olmak yerine kafasını karıştırır. Anakartı zaten B450 Aorus ve destekliyor, RAM'ler Görev Yöneticisi'nde çoğu zaman tam hız değil yarım görünür.

Ek olarak şu anda 2 adet RAM'ini yanlış yuvalara taktığından ötürü tek kanalmış gibi kullanıyor.

@Yusufhecnopat tüm mesajları okuyup öyle yorumda bulun istersen. Şu mesajında konu sahibine yardımcı olmak yerine kafasını karıştırır. Anakartı zaten B450 Aorus ve destekliyor, RAM'ler Görev Yöneticisi'nde çoğu zaman tam hız değil yarım görünür.

Ek olarak şu anda 2 adet RAM'ini yanlış yuvalara taktığından ötürü tek kanalmış gibi kullanıyor.

Bellek.

16,0 GB.

Hız: 3200 MHz.
Kullanılan yuvalar: 2 / 2
Form faktörü: DIMM.
Donanıma ayrılmış: 131 MB.

Kullanılabilir 9,8 GB.
Önbelleğe alınmış 7,2 GB.
Tamamlanan 10,5/28,9 GB.
Disk belleği havuzu 526 MB.
Disk belleği olmayan havuz 398 MB.
Kullanılan (sıkıştırılmış) 6,0 GB (136 MB)
Hocam direk benimki direk 3200 MHz gözüküyor.
O yüzden dedim.

Tamamdır bakacağım.

Bu arada ben sana MSI için video atmıştım. Gigabyte olanı burada doğru yapıp yapmadığına ve kaç Mhz yaptığına tekrar bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam direk benimki direk 3200 MHz gözüküyor.
O yüzden dedim.

Benim de görünüyor lakin yarı görünenler de var.

Bu arada ben sana MSI için video atmıştım. Gigabyte olanı burada doğru yapıp yapmadığına ve kaç MHz yaptığına tekrar bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim de görünüyor lakin yarı görünenler de var.

Hocam kusura bakmayın bende öyle gözüktüğü için öyle dedim.

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın bende öyle gözüktüğü için öyle dedim.

Kusurluk durum yok da konu sahibi biraz acemi tek tek açıklamaya çalışıyorum. Hiç kafası bulanmasın şimdi FSR, frekans falan. Şu RAM'i doğru slota takıp BIOS'ta ne yaptığını söylerse daha iyi anlayacağım.

Geri
Yukarı