GTX 980 sistem anakart önerisi

İlginiz için teşekkür ederim. Not aldım. :)

İşlemci bakıyordum intel i7 6700 alacaktım baktım 3.4Ghz. Birde 6700K var aralarında 200TL fark var ama 4.00Ghz. 6700K galiba Overclocka açık ama overclock yapmayı düşünmüyorum yinede alsam işimi görür mü bu sisteme? Teşekkürler.
OC yapmadikca hiç gereği yok hız açısından. Pek bir farkı yok zaten, İ7 6700K ya gerek yok .

İlginiz için teşekkür ederim. Not aldım. :)

İşlemci bakıyordum intel i7 6700 alacaktım baktım 3.4Ghz. Birde 6700K var aralarında 200TL fark var ama 4.00Ghz. 6700K galiba Overclocka açık ama overclock yapmayı düşünmüyorum yinede alsam işimi görür mü bu sisteme? Teşekkürler.

Overclock dediğin işlem artık anakart yazılımları sayesinde tek tıklamayla küçük çapta olsada otomatik yapılıyor.Yani korkulacak bir durum yok. Asıl korkulacak kısmı işlemci çekirdek voltajına elle ince ayar çekiğin sıcaklık dengesini ayarladığın stabilite için sürekli benchmark yaptığın uzman overclockta var. Hoş uzmansan gerçi onda da sorun yok. Tabi tek tık otomatik overclock içinde en basitinden 100-150 TL'lik soğutucu şart.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. K serisi genelde 4.00Ghz olması insana cazibeli geliyor. Birde merakım 1151 soketli anakarta 1150 soketli işlemci takılıyor mu ? i7 4790k 1150 soket gördüm az önce. 6700 3.4 gerçekten çok az. Benim i5 2500k bile 3.30 - 3.70 hızında.

Evet arkadaşlar işlemci olarak 6700K olarak karar verdim. Overclock yapmayacağım ama yinede normal 6700'den iyi geldi bana sizce uygun mudur ?

Mayıs 15 gibi alırım şuan ki 2500k o zamana kadar götürür :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı