GTX 980 sistem kendi kendine reset atıyor

atilgans29

Zeptopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar birkaç aydır bu bela ile uğraşiyorum.
Bazen bilgisayar kendi kendine res atiyor oyundayken, ama genellikle oyuna bağlanırken atiyor
Hiçbir oyun vs açık değilken şimdiye kadar hiç res atmadı.
CPU stress testi yaptim ısınma sorunu yok 100 dereceye kadar geldi.
Fakat GPU stress testi yaptığımda stress testini başlatmam ile res atması bir oluyor başlamadan resliyor bilgisayar.
Ekran kartı ısınma sorunu yok 50 60 derecedede res attığı oluyor.
Bazen bir gün boyunca oyun içerisinde oynuyorum 2 3 gün res atmıyor fakat 2 3 gün sonra res atiyor.
Premier programında render Alirken'de resleme sorunu oluyor.

PSU veya GPU'dan şüpeleniyorum fakat hangisinde bilemiyorum.
Sizin önerileriniz var mı?

Şimdiye kadar düzelmesi için yaptığım denemeler.
İşlemciden sandığım için termal macunu değiştirdim.
Başka bir ekran kartı ile denedim res atmadı fakat R7 250 ile denedim istediği güç daha düşük olduğu için reslememiş olabilir.
PSU açıp içini komple temizledim.
Kasayı komple temizledim.
RAM'lerin yerlerini değiştirdim.
Yazılımsal sanıp format attım
BIOS pilini bile çıkarıp bekledim.
Fakat düzelmedi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden herkese.

Sistem
Z370 Tomahawk MSI.
Intel i78700K.
MSI GTX 980
G.Skill 3000MHz ripsaw RAM.
Corsait 650W 80 Plus PSU.
İşlemci soğutucu Gamepower 240 iceberg sıvı soğutucu.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar birkaç aydır bu bela ile uğraşiyorum.
Bazen bilgisayar kendi kendine res atiyor oyundayken, ama genellikle oyuna bağlanırken atiyor
Hiçbir oyun vs açık değilken şimdiye kadar hiç res atmadı.
CPU stress testi yaptim ısınma sorunu yok 100 dereceye kadar geldi.
Fakat GPU stress testi yaptığımda stress testini başlatmam ile res atması bir oluyor başlamadan resliyor bilgisayar.
Ekran kartı ısınma sorunu yok 50 60 derecedede res attığı oluyor.
Bazen bir gün boyunca oyun içerisinde oynuyorum 2 3 gün res atmıyor fakat 2 3 gün sonra res atiyor.
Premier programında render Alirken'de resleme sorunu oluyor.

PSU veya GPU'dan şüpeleniyorum fakat hangisinde bilemiyorum.
Sizin önerileriniz var mı?

Şimdiye kadar düzelmesi için yaptığım denemeler.
İşlemciden sandığım için termal macunu değiştirdim.
Başka bir ekran kartı ile denedim res atmadı fakat R7 250 ile denedim istediği güç daha düşük olduğu için reslememiş olabilir.
PSU açıp içini komple temizledim.
Kasayı komple temizledim.
RAM'lerin yerlerini değiştirdim.
Yazılımsal sanıp format attım
BIOS pilini bile çıkarıp bekledim.
Fakat düzelmedi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden herkese.

Sistem
Z370 Tomahawk MSI.
Intel i78700K.
MSI GTX 980
G.Skill 3000MHz ripsaw RAM.
Corsait 650W 80 Plus PSU.
İşlemci soğutucu Gamepower 240 iceberg sıvı soğutucu.
Kesinlikle PSU. Yaşadım, biliyorum.

PSU Kaynaklı sorun gibi. Baska bir PSU ile denediniz mi?
hayir denemedim fakat 1 2 gün içerisinde ekran kartını arkadaşıma götürüp onun pcde deneyeceğim eğer res atmazsa psu değiştireceğim eğer res atarsa ekran kartını bende psudan kaynaklandıgını düşünüyorum ama bakalim
RAM'lerin pin kısımlarında yani sarı olan uçlarında göze çarpan kararmalar var mı?
onlarada dikkat ettim fakat hiç bir şey göremedim
bu değerlerden belki bişey anlayabilirsiniz diye bunu'da buraya bırakıyorum ben pek anlamıyorum
hala devam ediyor :(
Arkadaşlar anlamadığım bir şekilde ekran kartını arkadaşımın pc ye takıp stress testi yaptık kapanma olmadı ama onun 1070 ti olan ekran kartını benim kasaya taktık stress testi yaptik gene kapanma olmadı ben çözemiyorum artik bu sorun neyden kaynaklanıyor benim 980 i benim pcde stress testine soktuk kapandı acaba 980 1070 ti a göre daha mı çok power istiyor

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    66,3 KB · Görüntüleme: 23
  • 2.png
    2.png
    62 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Son yazdıklarına göre PSU da bir sorun var. Normalde 650W GTX 980 yeter ancak bilemediğim bir farklı bir sorun var. PSU garanti duruyorsa yollayın, yoksa yeni PSU alın. PSU değiştirince sorun çözülecek gibi duruyor. NVIDIA 900 serisi 1000 serisine göre daha fazla güç çekmektedir.
High Power Element BR 650W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı (HP1-M650BR-H12S) | Teknobiyotik Bu ürüne bakabilirsin. 12v üzerinden 650W tamamını veriyor ve ileriye dönük, 16 PIN CPU girişi bulunmakta. İndirim de şuan.

Son düzenleme:
psu ortalama 12 13 yıllık ama artik markaya para vericeğimi sanmıyorum zaten fiyatlar çok yüksek 700 w 80 plus olan en ucuz psu yu alacağim suanki corsairdi 11 12 yıl dayandı bakalim

PSU ortalama 12 13 yıllık ama artik markaya para vericeğimi sanmıyorum zaten fiyatlar çok yüksek 700W 80 Plus olan en ucuz PSU'yu alacağim şu anki Corsair'di 11 12 yıl dayandı bakalim.

En ucuz derken platoon, Hadron, powerboast falan mı alacaksın. 11,12 yıllık PSU ise kapanması normal. Ucuz PSU alda anakart, ekran kartıda arızalansın değil mi? İnsalar salak markaya veriyor zaten. Bu kafayla 980 heba edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı