GTX 980 Sistem "Uygulamanın Grafik Donanımına Erişimi Engellendi" Hatası

Uygun bir ekran kartı alın ya da bilgisayarınıza format atın.

Uygun bir ekran kartı yani bilgisayarınızın desteklediği ekran kartı.

• Ekran kartını X16 slotuna takıp öyle deneyebilir miyiz? X8 slotu X16'ya göre yavaştır. Tabi sorun yavaşlıktan kaynaklanmıyor olabilir ama o slotun sıkıntılı olabileceğini düşünüyorum.
  • Beta sürücüler kurulu ise sorun bundan da kaynaklanabilir.

Uygun bir ekran kartı yani bilgisayarınızın desteklediği ekran kartı.

i7 4790K, Z97 GAMING 9 ack, 32 GB RAM var. Ne önerirsin?

• Ekran kartını X16 slotuna takıp öyle deneyebilir miyiz? X8 slotu X16'ya göre yavaştır. Tabii sorun yavaşlıktan kaynaklanmıyor olabilir ama o slotun sıkıntılı olabileceğini düşünüyorum.
  • Beta sürücüler kurulu ise sorun bundan da kaynaklanabilir.

X16 slotum kırık :( Ayrıca beta sürücü kurulu değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı başka bir anakartta deneme şansınız varsa sorunun neyden kaynaklandığını bulabiliriz. Bana sorarsanız büyük ihtimalle anakartınızda yada ekran kartı sürücünüzde.

Ekran kartınızı başka bir anakartta deneme şansınız varsa sorunun neyden kaynaklandığını bulabiliriz. Bana sorarsanız büyük ihtimalle anakartınızda ya da ekran kartı sürücünüzde.

Anakarta başka bir ekran kartı takmıştım, bir sorun yoktu.

Ayrıca nasıl olurda 70 GB'lik full grafikli oyunda sorun çıkmaz iken, 10 GB'lik grafikleri olmayan oyunda sorun çıkar aklım almıyor.

Sorun aldığım oyunun tüm grafiklerini düşürdüm sorun çözüldü. Ama grafikleri en tepeye çektiğim zaman yine TDR hatası veriyor. Neden acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatıyorum ama sorunun akıbeti ne oldu? @Denizeri24

Arkadaşlar bu sorunun aynısını alıyorum. Bu sorunu yaşayıp çözen oldu mu? Bütün güncelleştirmeler yüklü.

Konuyu hortlatıyorum ama sorunun akıbeti ne oldu? @Denizeri24

Arkadaşlar bu sorunun aynısını alıyorum. Bu sorunu yaşayıp çözen oldu mu? Bütün güncelleştirmeler yüklü.

Bir şey farkettim, Sağ alttaki TUR yazan yer yani Klavye dil seçeneklerini TUR yapınca bu hatayı alıyorum. Ancak ENG yapınca bir sorun çıkmıyor. Bu olayı PUBG adlı oyunu oynarken farkettim. TUR modundayken 5 dakika içinde oyun kahverengi olup masaüstüne atarken ENG modunu seçtiğimde saatlerce sorunsuz oynayabiliyorum.

Bir şey farkettim, Sağ alttaki TUR yazan yer yani Klavye dil seçeneklerini TUR yapınca bu hatayı alıyorum. Ancak ENG yapınca bir sorun çıkmıyor. Bu olayı PUBG adlı oyunu oynarken farkettim. TUR modundayken 5 dakika içinde oyun kahverengi olup masaüstüne atarken ENG modunu seçtiğimde saatlerce sorunsuz oynayabiliyorum.
İlginç. Ben servise gönderdim, sorun yok deyip gönderirlerse birde öyle deneyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı