GTX 980 tabanlı sistem FPS sorunu

Fatih KACAR

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
İlk Monster Tulpar T7 V3.1 aldım fakat bazı sorunları vardı iade edip masaüstü topladım. Topladığım sistemde Gtx 980 var. Fakat aynı sorunları yaşıyorum. Planetside 2 oyununu yükledim 1080p ultura ayarlarda 60 FPS alıyorum çözünürlüğü 4K yaptım ve yine ulturada 60 FPS aldım (İkisinde de vsync açık değil) bu sefer çözünürlüğü 1024x768'e düşürdüm yine 60 FPS aldım. Youtube'de ise başkası 1080p ulturada 150-200 FPS alıyor işlemcisi benimkinden daha iyi benimki I5-4460 onunki I7-4790K bir oyunda çözünürlüğü düşürsem de çok yükseltsem de düşürsem de aynı FPS'yi alıyorum sorunum nedir?
Sistemim:
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyunları bilmiyorum ama bazı korsan oyunların optimize ekranı sorunlu olabiliyor. Vsync'yi pasif hale getirmene rağmen çalışıyor olabilir. Oyun orijinal mi? Ayrıca monitörün 60 FPS ise daha fazla FPS almanın sana karı olmaz, zararı olur.

Oyunlarım orjinal ayrıca bugün GTA 5'i yükledim Technopat'ın yaptığı testte aldığı Fps ile benim aldığım Fps arasında dağlar var. Onlar 100 Fps alırken ben 50 alıyorum anlamadım gitti.

Nvidia denetim masasından baktınmı vsync açıkmı diye ?
Denetim masasında bulamadım fakat açık olmadığı belli CSGO'da 200 Fps alıyorum ve onda da bu sorun var çözünürlüğü düşürsemde yükseltsemde 200 Fps.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı