GTX 980 Ti Sıvı Soğutma Versiyonu Karşılaştırması

Faruk Kardaş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün Vatan Bilgisayar'a girdiğimde yeni bir ekran kartı gördüm. Bu Evga'nın 980 Ti versiyonu diğer 980 Ti'lardan daha mı güçlüdür? Yorumlarınızı bekliyorum.

Adsız4141.png

Asus'un matrix ve Direct 3 game modelleri Gpu mhz'si Evga'dan yüksek.Mesela Evganın gpu boost hızı 1304 mhz Asus'un 1317 mhz. Arada performans ve güç farkı gözle farkedilecek kadar cok değil. Hemen hemen aynı performansı verir. Yabancı sitelerdeki incelemelere göz atabilirsin. Evga biraz daha sessiz ve serin çalışıyor diğerlerine göre. Birde Overclokta diğerlerinden biraz önce bitiriyor. Ortalama Fps farkı 1 2 yi geçmez. Onun icin 400 500 tl fark ödenir mi bilmiyorum.

Sıvı soğutmalı model hava soğutmalıdan daha az ısınacağından hızaşırtma limitide hava soğutmalı olanlardan daha yüksek olacaktır. Overclock yapmam stok hızda kullanırım dersen sıvı soğutmalı modeli almak için fazladan para vermeye hiç gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı