GTX 980 undervolt nasıl yapılır?

Hocam kendim bizzat yaptım 3 FPS düşüyor kayda almaya bile değecek bir değer değil çünkü ekran kartı sıcaklığım 84'den 70'e düştü. 14 derece için 3 FPS feda edilsin bir zahmet.

Ben bu işlemler ile 14-15 derece kadar kendi kartımın sıcaklığını düşürdüm. Birazdan rehber atacağım 1 saniye.

@Yunus Emre Gürbüz
adım 1. Afterburner'ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.
adım 2. MSI Afterburner ana dizininize gidin ve "MSI Afterburner" başlıklı cfg dosyasını bulun. Sadece basit kelime işlem fonksiyonlarına ihtiyacınız olacağından not defteri ile açın.
adım 3. aşağıdaki giriş alanları için aşağı kaydırın (veya arama işlevini kullanın) ve "="

Unlockvoltagecontrol = 1
Unlockvoltagemonitöring = 1
Unofficialoverclockingeula = ı confirm that ı am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any Support on it.
Unofficialoverclockingmode = 1

Düzenlemelerini yapın ardından, not defterinden çıkmadan önce "kaydet" i tıklayın.

adım 4: MSI Afterburner profiles klasörünüze gidin. (C: \ program files (X86) \ MSI Afterburner \ profiles)
adım 5: "ven_10'de & dev..." adlı dosyayı sağ tıklayın ve> özellikler'e gidin. > güvenlik.
adım 6: "kullanıcılar (kullanıcı adı\Kullanıcılar)" üzerine tıklayın "düzenle"yi seçin ve sonra aşağıdaki izin kutuları ile ilk kutu için "izin ver" i işaretleyin - tam kontrol.
adım 7: "ven_10'de & dev..." adlı dosyayı açın ve aşağıda gördüğünüz her şeyi bununla değiştirin.

[Startup]
Format = 2
Corevoltageboost=
Powerlimit=
Thermallimit=
Thermalprioritize=
Coreclkboost=
Memclkboost=
[Settings]
Vddc_generic_detection = 1

adım 8: dosyayı kaydedin ve MSI Afterburner'ı yeniden başlatın.
adım 9: MSI Afterburner ayarlarına gidin ve genel> "voltaj kontrolünün kilidini aç" ve "voltaj izlemenin kilidini aç" altındaki kutuları işaretleyin ve ardından Tamam'a tıklayın ve Afterburner'ı yeniden başlatın.

@Yunus Emre Gürbüz
Bunları yaptıktan sonra Core voltage -100 Core clock -100 Memory clock -100, değerlerin hepsini 100'er azaltın, FurMark testi açın, bilgisayarınzda FurMark yoksa ağır bir oyunda 5 dakika kadar oynayın sıcaklık değerini paylaşın bir de sorun çıkarıcak mı ona bakalım tabii.
@General Pong Krell sanırım bunlardan bahsediyorsunuz. Tamamdır bir deneyeceğim çok teşekkürler.

Kaydet seçeneğine tıkladıktan sonra bu konuma kaydetme izniniz yok hatası aldım.
@General Pong Krell sanırım bunlardan bahsediyorsunuz. Tamamdır bir deneyeceğim çok teşekkürler.
Evet. Rica ederim.
@erengore Core voltage -80, Core clock ve Memory clock 100'er MHz azalıcak sonra FurMark testi.

Evet. Rica ederim.
@erengore Core voltage -80, Core clock ve Memory clock 100'er MHz azalıcak sonra FurMark testi.
Maalesef devralma etkinleştirildi yazsa bile izin vermiyor, programın ayarlarından yapamıyor muyum?

Dakika 1.10

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Yunus Emre Gürbüz bir de startup kısmını tiklemeniz gerek.
Zaten benimki de açık ama 0'ın altına düşüremiyorum, bu undervolt yapılmıyor anlamına mı geliyor?

MSI.png

Yeni konular

Geri
Yukarı