GTX 980 ve FX 8150 oyun testi

İyi forumlar arkadaşlar. Yakın zamanda aldığım GALAX SOC GTX 980'in bir kaç testini yaptım ve alacak arkadaşlar için paylaşmak istedim. Youtube video düzenleyici çektiğim bir kaç oyunun görüntü kalitesi mahvettiği için bazı oyunlar paylaşamadım(BF 3, FarCry 4 ve Hitman Absulation).
Kullandığım donanım:
1. GALAX SOC GTX 980
2. M5A97 EVO R2.0
3. 16 GB CL9 1333 MHZ Kingston RAM
4. FX 8150 @stok
5. SAMSUNG BX2350

Not: Kullandığım işlemci, işlemci gücüne önem veren GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartıma %40 darboğaz yapmaktadır. ShadowMordor gibi oyunlarda ekran kartının tam performansını görebilirsiniz.
GTA 5'de ekran kartımın GPU kullanımı:
Görüldüğü gibi yaklaşık %40'ı yatıyor.
darboğaz.png

Tomb Raider
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Middle Earth Shadow of Mordor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

World of Tanks

GTA 5 (Darboğaz bariz şekilde mevcut.)

Battlefield 4

Thief:

Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-08-21-35.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-08-41-64.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-09-03-79.jpg
Shipping-ThiefGame 2015-04-25 17-10-39-67.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Bunula ilgili konu da açtım.
Bende AMD Phenom II X3 710 denen beladan kurtulup İ5 4460'a geçtiğimde GTA 5'de 30-40 FPS kazandım. :) Sence Skylake DDR4 yerine tekrardan DDR3'e geçerek yanlış mı yaptım ? Bütçem 700 lira idi ve I5 4460+P33 aldım forumda ki tavsiyeler üzerine.

4.2 iyidir ama 4.4'e kadar çıkartabilirsen çok daha iyi olacaktır. Kullandığınız anakart Evo model değilse çok iyi bir O.C potansiyeli olmayacaktır ama cikabildiginiz kadar çıkın.
Evo değil R2.0 model. Şöyle bir sıkıntı oldu, Prime 95'de stabilite sağlayamadım. 4.2 GHz'de ama 4.0 GHz stabil aynı voltajla GTX 970 hayallerde sanırım.

GTX 970'i al. Önümüz DX12. DX12 destekli oyunların eli kulağında. İşlemcinin tam yük altında darboğaz yapacağı tek GPU'lu bir ekran kartı yok. Sana O.C at dememin sebebi, DX12 destekli oyunlar gelene kadar seni min. FPS kaybı ile idare etmesi. :) Gönlün rahat olsun. 3DS Max kullanmıyor olsam işlemcimi değiştirmezdim.

Bende AMD Phenom II X3 710 denen beladan kurtulup İ5 4460'a geçtiğimde GTA 5'de 30-40 FPS kazandım. :) Sence Skylake DDR4 yerine tekrardan DDR3'e geçerek yanlış mı yaptım ? Bütçem 700 lira idi ve I5 4460+P33 aldım forumda ki tavsiyeler üzerine.
Çok iyi yapmışsın. Skylake, bütçesi ortalamanın biraz üzerinde olanlar için daha avantajlı.

GTX 970'i al. Önümüz DX12. DX12 destekli oyunların eli kulağında. İşlemcinin tam yük altında darboğaz yapacağı tek GPU'lu bir ekran kartı yok. Sana O.C at dememin sebebi, DX12 destekli oyunlar gelene kadar seni min. FPS kaybı ile idare etmesi. :) Gönlün rahat olsun. 3DS Max kullanmıyor olsam işlemcimi değiştirmezdim.

Çok iyi yapmışsın. Skylake, bütçesi ortalamanın biraz üzerinde olanlar için daha avantajlı.
İleride 4790 canavarına terfi edeceğim zaten. Birde yanına Nvidia Pascal alırsam tamamdır. Aslında sen AMD Zen beklesende olurmuş.

Benim AMD Zen'i bekleyecek ve performansina güvenecek vaktim yok dostum. :)
AMD Phenom gerçekten güzeldi. Zaten AMD'den iyi işlemci pek beklenemez. AMD sitesine baktım FX işlemci için üstün DX 12 performansı yazmışlar onlarda biliyorlar tek çekirdeğin vasat olduğunu. O.C attın mı 6700K'ya ?

Peki ben bu 970'in ne kadarından faydalanabilirim? Örneğin GTA 5'de bi soğutucu da almam gerekecek. Prime 95'te 92 dereceyi gördü ama şuan 4.0'da stabil sıkıntı yok. 5 saat oyunu açık bırakıp gittim 1 saat kadar prime 95 yuzde yuz yuk altına ne mavi ekrana düştü nede bi sıkıntı oldu 120v seidon alıp GTX970'le açıkcası yoluma devam etmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı